bilimkurgu kulubu

Oyun

Tarih: 22 Haziran 2019 | Yazar: Pınar Duman

0

Yeni Bir Stargate RPG Oyunu Geliyor

Bilimkurgunun köşe taşlarından Stargate evreni, 2020’de yeni bir RPG oyunu ile genişlemeye devam edecek. MGM’in Wyvern Gaming‘e emanet ettiği oyunun ilk tanıtımı 1-4 Ağustos arası Indianapolis şehrinde gerçekleşecek olan Gen Con’da yapılacak. 11 Haziran’daki duyurunun ardından, oyunun resmi sitesi Stargate The RPG’e bir geri sayım sayacı da eklendi. Ayrıca yapılan açıklamada, oyunun Dungeons & Dragons 5th Edition Açık Oyun Lisansı üzerine inşa edileceği belirtildi. Wyvern Gaming CEO’su Brad Ellis, oyun hakkında şunları söylüyor:

“Stargate evrenini çok seviyoruz ve bu yüzden Stargate hayranlarının S.G.C’ye üye olarak oynayabileceği bir masaüstü rol yapma oyunu yarattık. Evreni keşfederken, 1’den 20. seviyeye kadar gelişen bir karakter hayal etmek gerçekten de çok heyecan verici.”

Oyunda farklı türlere mensup karakterlerimizle bir yandan Goa’uld Sistem Lordları‘na karşı mücadele ederken bir yandan da galaksiyi keşfe çıkacağız. Oyuncular bir dizi seçenek arasından kendi karakterlerini yaratacak ve Stargate Komutanlığı’ndan aldıkları görevleri yerine getirmeye çalışacak. Tabii seviye atlamak için de gerekli becerileri, özellikleri, ekipmanları ve teknolojileri edinmeleri gerekecek.

Yapılan basın açıklamasına göre, oyunculardan ilgi çekici teknolojileri ele geçirmeleri, yeni dünyalar keşfetmeleri, bazı arkeolojik eserler bulmaları, önemli isimleri kurtarmaları, yüksek değerli hedefleri öldürmeleri veya yakalamaları istenebilir. Öte yandan oyunculara, karakterlerini S.G.C. üzerinde geliştirme fırsatı da sağlanacak. Çevrim içi bir sistem sayesinde, oyuncular karakterlerinin gelişimini izleyebilecek, benzersiz eşyalar kazanabilecek ve ayrıca S.G.C.’de bir efsane haline gelebilecek.

Projenin tasarımcısı Philip Loyer olarak görünürken, M. Wayne Miller ve Graham Sisk da sanatçı olarak listelenmiş durumda. Zaten bu üçlü tarafından 2015 yılında kurulan Wyvern, daha önce Onami, Short Order Hero ve Cthulu kart oyunlarını da yayımlayarak adından söz ettirmeyi başarmıştı. Şu an ise zaman yolculuğu temalı bir kart oyunu olan kitlesel fonlu Sojourn üzerinde çalışıyorlar. Ürünün geliştirilmesi ve dağıtımı, üçüncü parti bir lisanslama ajansı olan Brandgenuity tarafından yönetilecek. Aslında bu oyun, serinin ikinci masaüstü rol yapma oyunu. 2003 yılında Alderac Entertainment tarafından, Stargate SG-1 Role Playing Game için bir temel kural kitabı ve dört ek cilt de yayımlamıştı.

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Çocukken pazar akşamları Star Wars seyretmek için evden kaçan bir tip. Bence anladın sen onu.