Silsile’nin Yazarlarıyla Online Söyleşi

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi bünyesinde gerçekleştirilen Perşembe Söyleşileri’nin bu haftaki konukları, bilimkurgu öykü seçkisi Silsile‘nin yazarlarından Funda Özlem Şeran, İsmail Yamanol, Ruken Asya Çiftçi ve Özgür Hünel oldu. Söyleşinin moderatörlüğünü ise, aynı zamanda TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması’nın yürütücüsü de olan Özgür Tacer üstlendi.

Türkiye Bilişim Derneği tarafından yirmi yılı aşkın süredir düzenlenen ve yerli bilimkurgu öykücülüğünün en prestijli organizasyonu olma özelliğini koruyan TBD Bilimkurgu Öykü Yarışması, bugüne dek edebiyatımıza dört önemli eser ve onlarca da yazar kazandırdı. Bu eserlerden sonuncusu olan ve geçtiğimiz günlerde İthaki Yayınları etiketiyle okura sunulan Silsile, yarışmanın 2016-2020 yılları arasında derece almayı başarmış öykülerini bir araya getiriyor ve genç yaşta yitirdiğimiz bilimkurgu yazarı Kadri Kerem Karanfil‘in anısına ithaf edilmesiyle de ayrı bir anlam taşıyor.

Söyleşide, kitabın yazarlarıyla hem öyküleri hem de yerli bilimkurgu edebiyatının dünü, bugünü, yarını ele alındı ve TBD Öykü Yarışması’nın ülkemizde üstlendiği misyon masaya yatırıldı.

Keyifli seyirler…

Yazar: Bilimkurgu Kulübü

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...

İlginizi Çekebilir

arel universitesi soylesi

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Söyleşisi

Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok’un yazarları İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileriyle buluşuyor… Bilimkurgu Kulübü‘nün üçüncü …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et