bilimkurgu kulubu

Dizi

Tarih: 22 Mayıs 2019 | Yazar: Can Kaçan

0

Stargate SG-1’ın Yıldızları Gelecek Projelerden Umutlu

Stargate SG-1, on yıl boyunca televizyondaki en gözde ve popüler dizilerden biri olmayı başardı. Kuşkusuz bu başarının sırrı sadece yaratıcı ekipte değil, aynı zamanda Richard Dean Anderson ile Amanda Tapping arasındaki o muhteşem kimyada gizliydi. İkili en son Galler’deki Comic Con festivalinde bir araya geldi ve Stargate hayranlarının sorularını yanıtladı. Tabii böylesi sevilen bir dizinin iki önemli oyuncusunu birlikte yakalama fırsatına erişen hayranların aklında beliren ilk soru ufukta yeni bir dizinin olup olmadığıydı. Ancak hayranlar temenni ve geçiştirme amaçlı cevaplar beklerken ummadıkları bir şey oldu ve ikili yeni bir Stargate dizisiyle ilgili bazı görüşmelerin sürdüğünü belirtti!

Samantha Carter karakteriyle tanıdığımız Amanda Tapping verdiği cevapta, yeni bir dizi çekilebileceği gibi, Stargate SG-1’in devam ettirilmesinin de gerçek anlamda mümkün olabileceğini söyledi. ”MGM’in, Stargate’i bir şekilde canlandırmaya çalıştığına kesinlikle eminim. Brad Wright ile konuştum, onunla da bu konu hakkında konuşmuşlar. Elbette ortada henüz net bir şey yok, ama niyetleri olduğunu biliyorum. Yeni bir dizi, film ya da Origins tadında bir şeyler kesinlikle gelecek. Şahsen Stargate’i canlandırmanın harika olacağını düşünüyorum ve bugün bu ihtimalin çok daha mümkün olduğu fikrindeyim.”  

Peki neden daha mümkün? Kablolu TV’lerin yanı sıra Netflix ve benzeri platformların yaptığı işlere bakıldığında bunun imkansız olmadığı açıkça görülüyor. Hayranlar, efsaneleşmiş evrenlere dalmaktan kesinlikle hoşlanıyor ve bu da doğal olarak yapımcıların gözünden kaçmıyor. Özellikle Tapping, Stargate SG-1’in yeni baştan çekilmesinin de ihtimal dahilinde olduğunu vurguluyor. Aslında bu, öteden beri zaman zaman dillendirilen ihtimallerde biri. Son zamanlarda yeniden çekimlerin arttığını da düşürsek, Tapping’in dile getirdiği ihtimalin hayata geçmesi imkansız değil.

Richard Dean Anderson da bu konuda hevesli olduğunun altını çizdi. Zaten yaptığı açıklama da duygularını gün yüzüne çıkarır cinsten: “Tanrım, umarım olur. Çünkü bu ekiple çalışmak çok enerjik, güzel, rahat ve yaratıcı. Başka yerde görmediğim ya da tecrübe etmediğim bir özgürlüğümüz vardı.” Evet, usta oyuncu 70’ine merdiven dayadı, ama bu nasıl Patrick Stewart için bir sorun değilse Anderson için de değil. Hatırlanacağı gibi, dizideki karakteri Jack O’Neill 8. sezonda ayrılmış, ancak konuk karakter olarak görünmeye devam etmişti. Hatta Anderson, dönem dönem diğer Stargate projelerinde de boy göstermişti. Yeni SG-1 dizisi gelirse, Carter ile birlikte kendisini üssün komutanı olarak görmeye kimsenin itirazı olmayacaktır.

Kaynak

Etiketler: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Asimov ve Stargate hayranı...