COMİKON 2017 logo

Comikon İstanbul 2017 – Manga Fest

Bu yılın onur konuğu: Japon Horror Manga alanının öncü ismi, “Deathco”nun yaratıcısı, ünlü Mangaka Kaneko Atsushi! Ayrıca Girl-band Electric Ribbon ve anime seslendirmeni /Seiyuu Chiaki Omigawa Konserleri!

Japon Sanat Merkezi tarafından 7-8 Ekim 2017 tarihleri arasında “COMİKON-İstanbul / Manga Fest” festivali düzenleniyor. Ülkemizde gerçekleşen ilk Comic Con etkinliği olacak bu festivalde Comic/Manga/Çizgi roman başta olmak üzere anime, çizgi film, karakter tasarımı, Cosplay konularıyla ilgilenen tüm taraflar bir araya gelecek. “Eğlenceye Hazır mısın?” sloganıyla yola çıkan festivalde sergiler, manga-anime üretimi, senaryo yazımı, çizgi roman yayıncılığı, karakter-mekân tasarımı gibi konferanslar, gün boyu kısa anime gösterimleri; ünlü çizerlerle söyleşiler, profesyonellere yönelik cosplay ve manga atölyeleri düzenlenecek, genç çizerleri teşvik etmek amacıyla çizer stantları açılacak. Festival dahilinde ayrıca “GOLDEN TAMAGO Genç Çizer Ödülleri” ve “Anisong Grand Prix” yarışmaları yapılacak, “CosPOWER – CosPlay Defilesi” düzenlenecek.

Japonya’dan getirtilen sergilerin yanında sadece festivale özel hazırlanmış sergiler de bulunmakta:

  • Modern Manga Tarihi Sergisi (Kyoto International Manga Museum)
  • Manga is Art! Sergisi (Monthly COMIC-BEAM Dergisi)
  • Süperkahramanlar Sergisi (Fransız Kültür Merkezi)
  • One Piece Sergisi (Gerekli Şeyler)
  • Naruto Sergisi (Gerekli Şeyler)
  • CosPlay Devriâlem Kostüm Sergisi (SENSEE CosPlay)

Ayrıca, manga ve çizgi roman karakterleri ile anıtsal Torii kapısı gibi çok sayıda fotoğraf çekim noktaları olacak. Yayınevi stantları, ürün stantları, tilki makyajı standı, Japonca kaligrafi standı, Fransız Kültür Merkezi tanıtım standı, figür sergisi, video gösterim ekranları ve daha niceleri bu festivalde…

COMİKON-Istanbul, KADIKÖY BELEDİYESİ’nin desteği ve KYOTO INTERNATIONAL MANGA MUSEUM, Japonya’nın en önemli aylık dergilerinden COMIC-BEAM ve FRANSIZ KÜLTÜR MERKEZİ işbirliğiyle gerçekleşiyor. Festivalin maskotu “Kitsune” (Tilki) olarak belirlenmiş. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en büyük gençlik etkinliği olmaya aday COMİKON festivaline tüm gençler davetli.

Festivale giriş ücretlidir. Detaylı bilgi ve bilet almak için: www.comikonistanbul.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

kisa film soylesi

Kısa Film Yönetmenleriyle Bilimkurgu Üzerine Bir Söyleşi

1. Berkol Bilimkurgu Günleri’nin pazar günkü ilk etkinliğinde, altı yerli kısa bilimkurgu filminden oluşan bir …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et