arel universitesi soylesi

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Söyleşisi

Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok’un yazarları İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileriyle buluşuyor…

Bilimkurgu Kulübü‘nün üçüncü öykü seçkisi olan Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, henüz ön siparişteyken ikinci baskısını yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Fihrist Kitap etiketiyle yayımlanan ve 2021’de yitirdiğimiz değerli dostumuz Kadri Kerem Karanfil‘e ithaf edilen derlemede 28 yazar 28 bilimkurgu öyküsüyle karşımıza çıkıyor.

Öyküleriyle kitaba katkıda bulunan Emre Bozkuş, İsmail Yamanol, Münevver Uzun, Özlem Ertan, Sadık Efe Sarıtunalı ve Selim Erdoğan, 22 Aralık cuma günü İstanbul Arel Üniversitesi Cevizlibağ Yerleşkesi’nde üniversite öğrencileriyle bir araya geliyor. Arz Cephesinde Yeni Bir Şey Yok’un ortaya çıkış sürecinden Türkiye’de bilimkurgunun güncel durumuna dek pek çok konunun masaya yatırılacağı etkinlikte okurlar ile yazarların doğrudan etkileşimi hedefleniyor.

İstanbul Arel Üniversitesi Toplum Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen etkinliğin moderatörlüğünü ise kitabın yazarları arasında da yer alan öğretim görevlisi Seran Demiral üstleniyor.

arz cephesinde yeni bir sey yok kapak

Etkinlik Bilgileri

Yer: İstanbul Arel Üniversitesi Cevizlibağ Yerleşkesi 308 nolu derslik

Tarih: 22 Aralık 2023, Cuma

Saat: 15.00 – 17.00

Moderatör: Seran Demiral

Yazarlar: Emre Bozkuş, İsmail Yamanol, Münevver Uzun, Özlem Ertan, Sadık Efe Sarıtunalı, Selim Erdoğan

Yazar: Bilimkurgu Kulübü

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...

İlginizi Çekebilir

frank herbert 1

Frank Herbert’ın Kaleminden: Dune’u Yazarken

Kitabın başarılı olup olmayacağına dair bir endişem yoktu. Sadece yazmakla ilgileniyordum. Altı yıllık araştırmadan sonra …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin