bilimkurgu kulubu

Dizi

Tarih: 5 Mayıs 2015 | Yazar: İsmail Yamanol

1

The 4400: Kaçırılmalarının Bir Nedeni Vardı!

Kaçırılmalarının bir nedeni vardı. Onlar gelecekte insanoğlunu bekleyen korkunç sonun önüne geçmek için görevlendirilmişlerdi. Ancak kimse bunun nasıl gerçekleşeceğini bilmiyordu!

The 4400, ABD yapımı bir bilimkurgu dizisidir. Dizi, Scott Peters ve René Echevarria tarafından yaratılmış ve yazılmıştır. Başrollerde Joel Gretsch ve Jacqueline McKenzie vardır. 1941 yılından başlayarak dünyanın farklı yerlerinden farklı zamanlarda tam 4400 kişi gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Kayıp insanlarla ilgili tüm arama ve araştırmalar sonuçsuz kalır. Uzunca bir sürenin ardından 11 Temmuz 2004 tarihinde kaybolan bu 4400 kişi, ansızın ve gizemli bir şekilde geri döner. Başlarına gelen bu tuhaf olaya anlam verememekte ve bir anda ışınlandıklarını sandıkları için şaşkınlık içindedirler. Hatta aradan yıllar geçtiğinin bile farkında değildirler. Amerikan hükümeti de aynı derecede şaşkındır ve ne yapacağını, nasıl bir tutum sergileyeceğini bilemez. Bu konunun araştırılması ve güvenliği için NTAC (Ulusal Tehdit Değerlendirme Merkezi) adlı bir örgüt görevlendirilir.

Bir süre karantina altında tutulan bu kişiler bir anormallik bulunamayınca serbest bırakılır. Ancak sonradan anlaşılır ki, hepsi de paranormal yeteneklerle geriye dönmüşlerdir. Dizi, bu kişilerin söz konusu paranormal yetenekleriyle dünyaya adaptasyon sürecini ve NTAC ajanlarının bu kişiler üzerindeki incelemelerini anlatıyor.

Etiketler: , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…