bilimkurgu kulubu

Dizi

Tarih: 14 Aralık 2020 | Yazar: Konuk Yazar

0

Noah Hawley’den Alien Dizisi

Noah Hawley’nin “Alien” televizyon dizisi için FX ile anlaşmaya varıldı. Dizi, hikayesi Dünya’da geçen ilk Alien imtiyazı olacak. FX’in patronu John Landgraf da, Noah Hawley yapımcılığında bir “Alien” televizyon dizisinin gelişim sürecinde olduğunu onayladı. Ayrıca Ridley Scott ile de baş yapımcı olarak projede yer alması konusunda görüşmeler sürüyor. Yapım, ilk filmin hiç bitmeyen dehşetini ve James Cameron’ın 1986’da yönettiği ikinci filmdeki aralıksız aksiyonu harmanlayacak. Görünen o ki Disney, resmi imtiyazın bir parçası olarak “Alien vs. Predator” serisi ile ilgilenmiyor.

Disney’in 10 Aralık’ta gerçekleşen Investor Day (Yatırımcı Günü) etkinliğinde duyuruyu yapan FX’in başkanı John Landgraf,, “Bu zamana kadar yapılmış en iyi bilimkurgu/korku klasiklerinden birine dayanan ilk televizyon dizisini hızlıca çekmeye çalışıyoruz. İnsanları koltuklarına geri döndürecek derecede korkunç ve heyecanlı bir yolculuk olacak,” dedi.  Projenin başına ise Fargo ve Legion’ın yaratıcısı Noah Hawley’nin geçeceğini açıkladı.

Hawley, yılın başında Deadline’a verdiği bir röportajda, “Disney’in satın almasından sonra kartların yeniden dağıtıldığını biliyorum. Ayrıca satın alınan şirketin kütüphanesinden faydalanmak için büyük bir arzu olduğu da aşikar,” demişti. Eylül ayında Observer ile yapılan bir başka röportajda ise Hawley, Alien dizisine dair düşünceleri hakkında ilk kez derinlemesine konuşmuştu:

“Alien aslında insanlık hakkında bir hikaye. Hatırlarsınız, ikinci filmde Ripley’nin ‘hangi tür daha kötü bilmiyorum. En azından onların birbirlerini pay kapma yüzünden aldattıklarını görmedim,’ dediği bir an var. Alien filmlerinin hangi eğilimde olduğuna bakarsanız, genellikle bir kapana kısılma hikayesi olduğunu görürsünüz; bu ya bir gemide ya da bir hapishanede kapana kısılmadır… ”

Ridley Scott’ın daha önce The Good WifeThe Man in the High Castle ve Taboo gibi dizilerin yapımcılığını üstlenen yapım şirketi Scott Free Productions’ın da projeye dâhil olması bekleniyor.

Çeviri: Telepreter Çeviri Ekibi | Kaynak

Etiketler: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayınlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...