bilimkurgu kulubu

Tarih: 20 Aralık 2017 | Yazar: İsmail Yiğit

İsmail Yiğit’in Sunumuyla Bilimkurgu Atölyesi

Bilimkurgu bize ne anlatıyor? Bilimkurgunun alt türleri nelerdir? Bilimkurguyu niçin önemsemeliyiz? Türkiye’de bilimkurgunun durumuna genel bir bakış. Yerli bilimkurguyu geliştirmek için neler yapabiliriz?

9 Aralık 2017 Cumartesi günü Spartaküs Kültür & Sanat Merkezi‘nde gerçekleşen ve moderatörlüğünü kulübümüzün yazarlarından İsmail Yiğit‘in üstlendiği bilimkurguya giriş mahiyetindeki atölyenin video kaydı karşınızda…

Keyifli seyirler…

Etiketler: , , , , , ,


Yazar Hakkında

1982 Ankara doğumlu. Lise eğitimi esnasında TÜBİTAK’ın düzenlediği fizik olimpiyatlarına katıldı, bronz ve gümüş madalya aldı. Üniversite eğitimini Bilkent Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nde tamamladı. ODTÜ Avrasya Çalışmaları bölümünde yüksek lisans çalışmaları yaptı. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı ve Sinemart Akademisi’nin Yaratıcı Yazarlık kurslarını bitirdi. Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı lisans programına devam etmektedir.Bilimkurgu öyküleri ve yazıları Agos gazetesi, Kül Sanat, Kafasına Göre dergilerinde ve Bilimkurgu Kulübü internet portalında yayımlandı. Türkiye Bilişim Derneği’nin 2016 yılında düzenlediği bilimkurgu öykü yarışmasında “İhlal” adlı öyküsü üçüncülüğe seçildi. Fabisad'ın düzenlediği 2017 GİO yarışmasında öykü dalında başarı ödülü kazanmıştır.An itibariyle İstanbul’da bir kamu kurumunda bilgisayar sistemleri ve ağ güvenliği alanında çalışmaktadır. İleri derecede İngilizce, orta derecede Rusça ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir.Parolası: “Daha iyi bir dünya pekâlâ mümkündür!”