Yeni Star Trek Dizisi Strange New Worlds’ün Yayın Tarihi Belli Oldu

Star Trek evreninin yeni dizisi Strange New Worlds‘ün yayın tarihi belli oldu. Paramount+ yayın platformu, 18 Ocak Salı günü yaptığı açıklamada Anson Mount, Ethan Peck ve Rebecca Romijn‘in başrollerini paylaştığı dizinin ilk bölümünün 5 Mayıs Perşembe günü yayımlanacağını ve yeni bölümlerinin haftalık olarak sunulacağını duyurdu. Ayrıca yapımın 2. sezonu da şimdiden onaylanmış durumda.

Dizi, James T. Kirk’ün U.S.S.Enterprise’ın kaptanı olmasından önceki on yılda geçiyor ve Star Trek Orijinal Seri’nin pilot bölümünden de tanıdığımız Kaptan Pike (Anson Mount), Spock (Ethan Peck) ve Bir Numara (Rebecca Romijn)’nın galaksideki yeni dünyaları keşfedişlerini konu ediyor. Hatırlanacağı üzere Mount, Peck ve Romijn’i, Discovery dizisinin 2. sezonunda da görme şansı yakalamıştık.

Dizide ayrıca Celia Rose Gooding‘i, orijinal Star Trek serisinde Nichelle Nichols tarafından canlandırılan ikonik Uhura rolünde göreceğiz. Rolü hakkında yaptığı bir açıklamada Gooding, “Subay adayı Nyota Uhura’yı oynayacağımı söylemekten heyecan ve onur duyuyorum. Bu mirası sürdürdüğüm için çok heyecanlıyım,” demişti.

Dizinin ilk bölümü Star Trek: Discovery ve Star Trek: Picard’ın baş yapımcısı olan Akiva Goldsman tarafından yazılacak. Bölümün konusu, Goldsman’ın Discovery ve Picard dizisindeki çalışma arkadaşları Alex Kurtzman ve Jenny Lumet ile birlikte yazdıkları bir hikayeye dayanıyor.

Hazırlayan: Gökhan Karagül | Kaynak

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

Bilimkurgunun Bıçkın Delikanlısı: Karl Urban

Karl-Heinz Urban, 7 Haziran 1972’de Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington’da doğdu. İki ebeveyni de çok zengin …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et