The Orville’in 3. Sezonuna Dair Bildiklerimiz

The Orville‘in ilk iki sezonu Star Trek‘e saygı niteliğindeydi. Resmi olmayan “Trek” ataları gibi, The Orville de küçük ama sıkı bir hayran kitlesi elde etti. Fox bu hayranlığı 3. sezona onay vererek ödüllendirdi, ancak 3. sezon Fox‘da yayımlanmayacak. Orville’in yaratıcısı Seth MacFarlane, 2019 San Diego Comic-Con’da dizinin, 3. sezonunda Hulu’ya geçeceğini duyurdu. Evet, The Orville artık bir Fox dizisi değil. Bu noktada dizinin önceki evi Fox gibi, Hulu da tamamen Disney’e ait olduğu için herhangi bir sorun yok gibi görünüyor.

Bilhassa Hulu’ya geçişinden sonra, The Orville’in 3. sezon prömiyerinin ne zaman yapılacağı kesin değil. İlk sezon klasik yayın döneminde, Eylül’de vitrine çıkmıştı. İkinci sezon ise yayın döneminin ortalarına dek bekletilip, neredeyse Ocak’a kadar yayımlanmamıştı. Dizinin gerektirdiği ince işçilik ve yüksek maliyetli oluşu göz önüne alındığında, 3. sezonun yayımlanması için yine dönem ortası uygun olabilir.

Seth MacFarlane’in ifade ettiği gibi:

“The Orville benim gönüllü olarak, severek yaptığım bir iş oldu. İki şirket bu vizyona büyük destek verdi. Biri kariyerimin başından beri birlikte çalıştığım 20th Century Fox ve diğeri de şimdi Fox Entertainment bünyesindeki, 20 yılı aşkın bir süredir evim olan Fox Broadcasting Company. Kanaldaki dostlarım benim bu diziyle yapmaya çalıştığım şeyi anladılar. Ve geçen iki sezon boyunca pazarlama, piyasaya çıkarma ve programlama hususunda olağanüstü bir iş ortaya koydular.

Ancak dizi geliştikçe ve daha iddialı bir yapım haline geldikçe, kanalı zorlamamak adına 2020’ye değin yeni bölümleri yayımlamamaya karar verdim. Böylece 3. sezon için diziye en iyi desteği nasıl sağlayacağımızı konuşmaya başladık. Bunca zaman beni burada tutan, dizinin yaratıcı ihtiyaçlarını karşılamak için duyduğum istek oldu. Charlie Collier ve Fox Entertainment’e cömertlikleri için fevkalade borçluyum. Gelecekte geliştirilecek yeni projeleri iple çekiyorum. Ve Hulu’daki yeni dostlarıma; yeni ortaklığımızla birlikte galaksiyi keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Anne Winters

Gelen son haberlere göre, 3. sezonda The Orville ana kadrosu yeni bir oyuncu kazanıyor. Geçenlerde açıklanan Charly Burke karakteri için Anne Winters 3. sezon kadrosuna katılıyor. Amerikalı aktris daha önce ABC’nin Grand Hotel, Netflix’in 13 Reasons Why, ve Go90’nin Zac and Mia dizilerinde rol almıştı. Ayrıca FX’in Tyrant ve Freeform’un The Fosters dizileri ile Night School ve Mom and Dad filmlerinde de görünmüştü. The Orville, Family Guy’ın da yaratıcısı olan Seth MacFarlane’in yanı sıra, Adriana Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes gibi daha birçok oyuncuyla yoluna devam edecek.

Teğmen Alara Kitan rolündeki Halston Sage, 2. sezonda diziden ayrılmış, onun yerine diziye eklenen Teğmen Talla Keyali karakterini Jessica Szohr oynamıştı. Dizinin yaratıcısı Seth MacFarlane, 2019 New York Comic Con’da 3. sezon bölüm sayısının ilk iki sezondan az olacağını duyurdu. Yeni sezonun bölüm sayısı 11 olarak belirlendi. İyi haber şu ki; bölümlerin süresi ilk iki sezondakinden 10 dakika kadar (bazı durumlarda daha fazla) uzun olacak. Modern televizyon tarihindeki birçok dizi finali gibi, The Orville’in 2. sezon finali de hem devamı gelecek, hem de sona ermiş gibi yorumlanabilirdi. Finalde kesin bir bitiş havası sezildiği gibi, 3. sezon onayını alması halinde The Orville ve mürettebatının hikayesine geri dönüleceği izlenimi de veriliyordu. Neyse ki dizi sona ermedi ve ekibin maceraları devam edecek…

Hazırlayan: Münevver Uzun | Kaynak

Yazar: Münevver Uzun

Onu siz delirttiniz!

İlginizi Çekebilir

Ülkemizdeki Dijital Yayıncılığın Yeni Yüzü: Disney Plus

Ülkemizde kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan Disney Plus, orijinal içerikleriyle rakiplerini yakalamaya çalışıyor. …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et