The Mandalorian’ın Üçüncü Sezonuna Dair Bildiklerimiz

The Mandalorian, tartışmalara neden olan son film üçlemesinin ardından Star Wars markasını yeniden ve güçlü bir şekilde canlandırmıştı. Dizinin çok beğenilmesi, The Book of Boba Fett, Ahsoka ve Rangers of the New Republic gibi dizilerle Star Wars evreninin yeni maceralara doğru genişlemesinin de önünü açmış oldu. Tüm bu birbirine bağlı hikâyeler Star Wars hayranlarını heyecanlandırsa da, çoğunluk The Mandalorian’ın 3. sezonunu bekliyor. Ancak bu biraz uzun bir bekleyiş olacak. Çünkü dizinin ilk iki sezonunu 2019 ve 2020 yıllarında ardı ardına izlemiştik ve 3. sezonu için Şubat 2023’e kadar beklememiz gerekiyor.

Lucasfilm, 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Star Wars kutlama etkinliğinde 3. sezonun ilk ayrıntılarını Grogu, Greef Karga, Bo-Katan Kryze, Armorer (Zırhçı) ve diğer yeni karakterlerin yer aldığı görüntülerle birlikte sundu. The Book of Boba Fett dizisinde Mandalor inancından uzaklaştırıldığını ve Grogu ile yeniden bir araya geldiğini gördüğümüz Din Djarin, miğferini çıkardığı için af dilemek üzere yeni sezonda yerle bir edilmiş Mandalore gezegenine seyahat etmek zorunda kalacak.

Lucasfilm’in, Star Wars kutlama programında yayımladığı 3. sezona dair görüntülerde Rise of The Skywalker filminde tanıştığımız Babu Frik ile aynı türden bir karakter de göründü. Fragman ayrıca, Din Djarin’in miğferini çıkardığı için af dilemek üzere geri döndüğü Mandalore’un yıkıma uğramış hâlinin bir görüntüsünü de içeriyordu. Diğer görüntülerde düşmüş bir Yıldız Destroyeri ve gemilerden atlayan Mandaloryalılar ekrana yansıdı. Aynı zamanda Ölüm Gözcüleri ve Wookieler‘in de döndüğü görülüyor.

Obi-Wan Kenobi dizisi Disney+’da henüz gösterime girmişken, Star Wars kutlama etkinliğinde hayranlar, The Mandalorian’ın 3. sezonunun yanı sıra ilk kez seyirci ile buluşacak olan Andor ve Ahsoka dizilerine ait ilk görüntüleri de izleme şansına erişti. Şimdilik sadece Rogue One filminin öncesinde geçen olayları anlatan Andor dizisinin resmi fragmanı çevrimiçi olarak yayımlandı.

Çok beğenilen iki sezonun ardından, birçok kişi The Mandalorian’ın yeni sezonu için beklentilerini yükseltmiş durumda. İtiraf etmek gerekirse Book of Boba Fett, en çok ilgiyi The Mandalorian ile ilgili boşlukları doldurduğu ve bağlantılı olduğu kısımlarıyla çekmişti. Nihayetinde izleyiciler The Mandalorian’ın hikâyesine devam etmek için can atıyor. The Mandalorian’ın ilk iki sezonunda, Star Wars galaksisinde büyük bir yolculuğa çıkmış ve birçok tanıdık yüzle karşılaşmıştık. Üçüncü sezonda bizi daha da fazlası bekliyor. Yeni bölümlerde dizinin odağı Jedi topluluğundan Mandalor kültürüne kayacak gibi görünüyor. Çünkü Grogu, Luke Skywalker’dan kısa bir süre eğitim aldıktan sonra Din Djarin’e geri dönmeyi seçmişti. Pedro Pascal‘ın hayat verdiği Din Djarin, günahları için af arayışındayken, Bo-Katan ise Mandalore tahtı için savaşacak.

Bu odaklanma, dizinin Star Wars evrenini genişletmeyeceği anlamına gelmiyor elbette. Bunun kanıtı da dizide bir Anzellan görecek olmamız. Söz konusu Anzellanın Babu Frik olup olmadığını henüz bilmiyoruz, ancak bu ihtimal var. Çünkü Anzellan droid ustası YSÖ 50 yılında doğmuştu. Bu nedenle The Mandalorian’ın geçtiği zaman diliminde 60 yaşlarında olmalı. Ancak fragmanda görünen karakter başka biri de olabilir. Bu ihtimallerin gerçek olup olmadığını öğrenmek ve soruların cevaplarını alabilmek için dizinin 3. sezonunun yayımlanacağı Şubat 2023’e kadar beklememiz gerekiyor.

Hazırlayan: Gökhan Karagül | Kaynak

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

Star Wars The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars (Film)

2008 yapımı Star Wars: The Clone Wars, Jedi Şövalyeleri Obi-Wan Kenobi ve Anakin Skywalker‘ın Count …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et