bilimkurgu kulubu

Dizi Travelers

Tarih: 11 Mayıs 2016 | Yazar: Konuk Yazar

0

Stargate SG-1’ın Yapımcılarından Yeni Netflix Dizisi: Travelers

Zaman yolculuğu trendi sonlanacak gibi görünmüyor. Netflix, zaman yolculuğu temasına sahip yeni bir diziyle daha karşımıza çıkmaya hazırlandığını duyurdu. Başrolünde Will & Grace’in eski oyuncusu Eric McCormack‘ın da yer alacağı Travelers adlı dizi, Kanadalı Showcase ortaklığında hayata geçirilecek. Üstelik yapım, Stargate SG-1’nın yaratıcılarından Brad Wright imzalı… Konusu her ne kadar Quantum Leap’i andırsa da, ona kıyasla daha sosyal medya ve FBI içerikli olacak gibi görünüyor.

Günümüzden yüzlerce yıl sonra hayatta kalan son insanlar; bilinçlerini, zaman yolculuğu vasıtasıyla doğrudan 21. yüzyılda yaşayan insanlara gönderebileceklerini keşfeder. Söz konusu zaman yolcuları, insanlığı (yaklaşan) korkunç geleceğinden kurtarmak için takım halinde görevlerini yerine getirirken, gizliliklerine de son derece önem verirler. Bu takım, FBI özel ajanı Grant MacLaren (Eric McCormac), takım lideri Marcy (Mackenzie Porter), genç ve entelektüel ama bakıma muhtaç David (Patrick Gilmore), lise müdürü Trevor (Jared Paul Abrahamson), gayrimeşru ilişki sonucu çocuğuyla tek başına kalmış bir anne olan Carly (Nesta Marlee Cooper) ve eroin bağımlısı üniversite öğrencisi Philip’den (Reilly Dolman) oluşuyor. Tarih bilgileri ve sosyal medya arşiviyle donanımlı zaman yolcularımız, 21. yüzyıl yaşamının ve insani ilişkilerinin de en az yerine getirdikleri görevler kadar zorlu olduklarının farkına varacaklardır.

Stargate+SG-1

Senaryosu Brad Wright tarafından yazılacak dizinin yönetmen koluğunda ise Nick Hurran (Sherlock) oturacak. İlerleyen bölümlerle birlikte Continuum dizisinin de yönetmenliğini yapmış olan Will Waring ile Stargate serilerinden tanıdığımız Amanda Tapping de yönetmen kadrosundaki yerlerini alacak. Travelers, Netflix’in gündemindeki tek zaman yolculuğu temalı yapım değil. Yayıncı kuruluş, yakın zamanda benzer temaya sahip bir diğer yapımı ARQ‘nun da haberini verdi.

[imdb id=”tt5651844″]

Hazırlayan: Emre İnanır

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayınlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...