bilimkurgu kulubu

Dizi

Tarih: 11 Ekim 2017 | Yazar: İsmail Yamanol

0

Stargate Origins’in Oyuncu Kadrosu Açıklandı

Efsanevi Stargate zincirinin son halkası olacak Stargate Origins mini dizisinin merakla beklenen oyuncu kadrosu sonunda açıklandı. Stargate evreninin sembolik karakterlerinden Catherine Langford‘un maceralarını anlatacak dizi, onar dakikalık toplam on bölümden oluşacak ve internet üzerinden yayımlanacak. Yapılan açıklamaya göre, dizinin başkarakteri Catherine Langford’u Ellie Gall canlandırırken, Connor Trinneer ise Paul Langford olarak karşımıza çıkacak.

Ellie Gall’i son olarak, Shakespeare’in öyküsünden uyarlanan A Midsummer’s Knightmare adlı psikolojik gerilim filminde canlandırdığı Hannah Becker rolünde izlemiştik. 1996 doğumlu Avusturalyalı güzel yıldız, kariyerine bir Disney dizisi olan Mind Over Maddie ile başlamış ve seyircilerin sevgisini kazanmakta gecikmemişti. Ayrıca kendisini Home and Away ve Puberty Blues gibi dizilerden de hatırlamak mümkün. Rolüyle ilgili açıklama yapan oyuncu, “Böylesi ikonik bir karakteri canlandırma fırsatı insanın önüne bir kez gelir. Stargate ailesinin bir parçası olmaktan dolayı son derece mutluyum ve hayranlarla aynı heyecanı paylaşıyorum, “ ifadelerinde bulundu.

stargate-origins-ellie-gall

Ancak açıklanan isimlerden biri Ellie Gall’den bile fazla heyecan yaratacağa benziyor. Tabii ki bu kişi, Stargate Atlantis dizisinden tanıdığımız Connor Trinneer’dan başkası değil. Dizide Michael adlı bir Wraitht’i canlandıran Trinneer, Wraith’leri insanlaştırma deneyinin kurbanlarından biriydi ve ekibimize beslediği öfke onu dizinin baş kötülerinden biri haline getirmişti. 11 yıllık bir aranın ardından tekrar Stargate evrenine dönen aktörü, 1928’deki bir Mısır kazısında yıldız geçidini keşfeden arkeolog Paul Langford gibi kilit bir karakteri canlandırırken izleyeceğiz.

Ayrıca Trinneer ve Gall’a Salome Azizi, Philip Alexander, Michelle Jubilee Gonzalez, Daniel Rashid, Sarah Navratil, Shvan Aladdin, Tonatiuh Elizarraraz, Derek Chariton, Justin Michael Terry ve Lincoln Werner Hoppe gibi isimler de eşlik edecek. Catherine Langford, Stargate evreninde hayat hikayesi fazla işlenmemiş bir karakter. Stargate Origins, işte bu boşluğu doldurma iddiasında bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Babasının tarihi keşfini miras edinen Catherine’in yaşam öyküsü, Stargate evrenini kuşkusuz daha da derinleştirip zenginleştirecek.

connor trinneer

Resmi bir duyuruyla çekimlerine başlandığı açıklanan dizinin yönetmenliğini Mercedes Bryce Morgan üstlenirken, senaryosunu ise Mark Ilvedson ve Justin Michael Terry kaleme alıyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…