Star Wars: Rebels

Star Wars: Rebels

Star Wars’un bir diğer animasyon serisi olan Star Wars: Rebels, The Clone Wars’un gölgesinde kalmış olsa da onun kadar iyi bir dizi. Star Wars: Revenge of the Sith ve Star Wars: A New Hope filmlerinin arasında bir zaman diliminde geçiyor. 2013 yılında, The Clone Wars serisinin bitişini takiben duyuruldu. İlk olarak 2014’ün Ağustos ayında 4 tane kısa bölüm yayımlandı. Daha sonra 3 Ekim 2014’de Star Wars Rebels: Spark of Rebellion isimli film izleyici karşısına çıktı. Bu film, dizinin 1. sezonunun ilk 2 bölümünden oluşuyordu. 3. bölüm 13 Ekim 2014’de ‘Droids in Distress’ ismiyle Disney XD kanalında yayımlandı.

Toplam dört sezondan oluşan dizinin ilk sezonu dört kısa bölüm, bir film ve on altı bölüm, 2 ve 3. sezonlar bir film ve yirmi bölüm içeriyor. Dördüncü sezonu ise on beş bölüm uzunluğunda. Her bölüm ortalama 22 dakika sürse de, 30 dakika olan bölümler de var. Dizinin yaratıcıları Dave Filoni, Simon Kinberg ve Carrie Beck. Henry Gilroy, Charles Murray ve Bill Wolkoff da yazarlardan bazıları. Yönetmenler arasında da Saul Ruiz ve Brad Rau gibi isimleri görüyoruz.

Ezra

Ana karakterlere bakınca altı kişi ile karşılaşıyoruz. Ezra Bridger, 15 yaşında Güç’e duyarlı bir erkek insan. İmparatorluk kontrolündeki Lothal gezegeninde doğdu. Ailesi, İmparatorluk tarafından esir edildi. Bu yüzden tek başına hayata atılmak zorunda kaldı. Kanan Jarrus da Güç’e duyarlı bir başka erkek insan. Galaktik İmparatorluk’tan önce Dep Billaba isimli Jedi Şövalyesinin padavanıydı. Emir 66’dan sağ kurtuldu ve Asilere katılma cesareti gösterdi. Hera Syndulla bir kadın Twi’lek. Güç’e duyarlı olmayan Hera, usta bir pilot ve çok iyi bir silah kullanıcısı.

Sabine Wren 16 yaşında bir kadın Mandolorian. Kendisi bir grafiti sanatçısı. Aynı zamanda İmparatorluk Akademisi’nden ayrılmış eski bir kelle avcısı. Garazeb ‘’Zeb’’ Orrelios, Onur Muhafızı olan erkek bir Lasat. Lasat, Galaktik İmparatorluğa baş kaldıran ilk türlerden biri. Son kişi ise diğerlerinden farklı olan Chopper. Chopper, C1-10P model bir Astromech droid.

Rebels'ın ana karakterleri
Star Wars: Rebels’ın ana karakterleri

Dizide karşımıza komik karakterler, harika bölümler ve güzel animasyonlar çıkıyor. Yapım, seyircilere vaat ettiği güzel bölümleri çoğu zaman veriyor ve bizlere aksiyon ve macera dolu bölümler sunuyor. The Clone Wars’a göre düellolarda geri planda kalsa da, diğer şeylerde ondan bir eksiği neredeyse yok. Kısacası, her Star Wars hayranının izlemesi gereken bir dizi olan Star Wars: Rebels, biz seyircilere güzel dakikalar yaşatıyor.

Hazırlayan: Halil Furkan Türkmen

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

Star Wars The Empire Strikes Back kapak

Star Wars: The Empire Strikes Back

Star Wars serisinin kuşkusuz en iyi halkası olan The Empire Strikes Back (İmparatorun Dönüşü), ilk …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et