Patrick Stewart’lı Star Trek Dizi Projesi Şekilleniyor

The Next Generation’daki Riker rolüyle tanıdığımız Jonathan Frakes, CBS All Access için çekilmesi planlanan Picard merkezli yeni Star Trek serisinde Patrick Stewart ile birlikte yeniden ekip olmaya hazırlanıyor. Frakes ilk olarak Mart ayında diziye katılabileceğini duyurmuş, ancak o sıralar katılımı resmi olarak onaylanmamıştı. Son gelişmelere göre, Frakes birbirinin devamı niteliğindeki üçüncü ve dördüncü bölümlerin yönetmenliğini üstlenecek. Dizinin ilk iki bölümünü ise Hanelle Culpepper‘ın yöneteceği tahmin ediliyor.

Culpepper, toplam on bölümden oluşacağı düşünülen sezonun ilk bölüm çekimlerine başlamak üzere. Daha sonraki bölümlerde bayrağı devralacak olan Frakes, yaptığı açıklamada heyecanlı olduğunu ve kamera arkasına geçmek için sabırsızlandığını dile getiriyor. Patrick Stewart’ın senaryo için “on bölümlük bir film gibi” yorumunu Frakes de yineliyor. Bu da dizinin bağımsız bölümlerden oluşmayacağını gösteriyor. Bunun yerine Discovery’de olduğu gibi uzun hikaye anlatımı tercih edilecek.

Öte yandan, yıllar sonra Star Trek evrenine geri dönmenin kendisini çok heyecanlandırdığını ifade eden Frakes, “Tam 18 yıl sonra… Bence hayranlar heyecanlanacak ve şaşıracak. İlk bölümleri okuma ayrıcalığına kavuştum ve çok meşgul olan Patrick’le biraz zaman geçirdim. Okuduklarım harikaydı ve akıllıca yazılmıştı. Çok heyecanlıyım. Belli ki Patrick daha da heyecanlı. Bunu Las Vegas’ta duyurması -ki onun fikri olduğuna inanıyorum- çok zekiceydi. Kendisinin 78 yaşında olduğunu biliyorsunuz ve buna rağmen diziyi sırtlamaya istekli. Onun için de heyecanlıyım ve bu evrene geri döndüğüm için kendimi çok mutlu hissediyorum. O kadar ironik ki, kariyerimi geliştirmek için uzun yıllar harcadım ve pek çok yapımda yönetmen koltuğuna oturacak kadar da şanslıydım. Yönetmenlik bana yepyeni bir zanaat öğrenmenin yolunu açtı,” diyor.

Tabii dizi hayranları Frakes’i yönetmenlik koltuğunda görmekten memnun olacak mı bunu Pickard yayımlanmaya başlayınca göreceğiz. Ancak kendisinin şu sıralar gündemde olan The Orville dizisinde de yönetmenlik yaptığını ve oldukça da beğenildiğini anımsatalım. Patrick Stewart’ın yanı sıra, dizinin kadrosunda Alison Pill, Harry Treadaway, Isa Briones ve Evan Evagora gibi oyuncuların da yer alması bekleniyor, ancak rollerine dair henüz yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

Merakla beklenen yeni Picard serisinin 2019’un sonlarında yayın hayatına başlayacağı tahmin ediliyor.

Kaynak

Yazar: Can Kaçan

Asimov ve Stargate hayranı...

İlginizi Çekebilir

farscape-ben-browder-claudia-black

Farscape’in Unutulmaz Âşıkları: John Crichton ve Aeryn Sun

Bir tür olarak bilimkurgu, bazen içinizi ısıtan bazen de yüreğinizi dağlayan muhteşem aşk hikâyeleriyle dolu. …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin