bilimkurgu kulubu

Dizi Star-Trek-Strange-New-Worlds

Tarih: 25 Mayıs 2020 | Yazar: Almıla İkra Akgül

0

Kaptan Pike’ın Dizisi Geliyor!

Gittikçe genişleyen ve hayran kitlesine her geçen gün yenilerini ekleyen Star Trek evreninin planlanan son halkası duyuruldu. CBS All Access için çekilmesi planlanan “Star Trek: Strange New World” dizisi ile Kaptan Pike (Anson Mount), Number One (Rebecca Romijn) ve Mr. Spock (Ethan Peck) karakterleri kendilerine ait bir diziye kavuşacak. Böylece Star Trek: Discovery dizisinde bu üç karakterin gösteriminden sonra dünya çapında Star Trek hayranları tarafından iletilen talebe yanıt alınmış oldu.

Discovery serüveninin son sezonunda Pike komutasındaki USS Enterprise ekibi, Michael Burnham (Sonequa Martin-Green) komutasındaki Discovery ekibine katılmıştı. İki mürettebat, Discovery’nın önümüzdeki sezonda keşfedilecek yeni bir yere zaman yolculuğu yapması ile 2. sezon finalinde tekrar ayrıldılar. Fakat Star Trek hayranları, Pike ve mürettebatının maceralarını izlemeye devam etme isteklerini yoğun bir şekilde CBS Al Access’e iletince işler değişti.

Stüdyodan gelen ön bilgilere göre, yeni dizi Enterprise’ın komutası Kaptan Kirk tarafından devralınmadan önceki keşif maceralarına odaklanacak. Seçilen başlık ve zaman aralığı dizinin tarzının yeni spin-offlar’dan ziyade orijinal seriye benzeyeceğini düşündürüyor. Yıllar önce orjinal serinin pilot bölümünde Pike karakteri Jeffrey Hunt tarafından canlandırılmış, daha sonra JJ Abrams’ın filmlerinde Bruce Greenwood‘un oyunculuğu ile karşımıza çıkmıştı.

Spock karakteri ise orjinal seri ve birçok filmde, karakterle özdeşleşmiş olan oyuncu Leonard Nimoy ile hayat bulduktan sonra, 2009 yılında Abrams yönetmenliğindeki filmde Zachary Quinto tarafından sergilenmişti. CBS All Access’in başkan yardımcısı ve programlama başkanı Julie McNamara, kendisine uzatılan mikrofona şunları söyledi:

“Anson Mount, Rebeca Romijn ve Ethan Peck’in Discovery’de ikonik karakterleri oynarken sergiledikleri başarı öyle göz doldurdu ki, hayranlar can evinden vuruldu. Bu dizi Star Trek evrenine yepyeni bir bakış açısı ve taze maceralar sunacak.”

Serinin yapımcılarından olan Alex Kurtzman ise şunları ifade etti:

“Discovery’nin son sezonunda Pike, Number One ve Spock köprüye adım attığında, hayranlardan yükselen yoğun ilgiyi fark ettiğimizi söylemiştik. Kastettiğimiz buydu. Bu ikonik karakterler Star Trek evreninde oldukça derin bir yere sahip. Ancak hikayelerinin büyük kısmı ne yazık ki henüz anlatılmadı. Akiva ve Henry dümendeyken, Enterprise ekibi ve hayranları Star Trek evreninde yeni sınırlara doğru sıra dışı bir yolculuğa hazırlanıyor. ”

Resmi duyuruya göre Akiva Goldsman, Henry Alonso Myers, Heather Kadin, Rod Roddenberry ve Trevor Roth dizinin yapımcıları olarak görev alacak. Serinin pilot bölümü, Akiva Goldsman tarafından, Alex Kurtzman ve Jenny Lumet ile birlikte yazdıkları senaryoya göre çekilecek. Henüz çekimlerine başlanmamış olan projenin yayın tarihi de belli değil.

Ne dersiniz? Efsanevi kaptan Pike’ı yakından tanımaya hazır mısınız?

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Ay heyecanlandım, bilemedim şimdi!