Buck-Rogers-George-Clooney

George Clooney, Buck Rogers’ın Yeniden Çevrimine Katıldı

George Clooney, klasik bilimkurgu dizisi Buck Rogers‘ın yeniden çevrimine katıldığını duyurarak bir kez daha uzaya gitmeye hazırlanıyor. The Hollywood Reporter‘ın haberine göre Under The Dome dizisinin senaristi Brian K. Vaughan tarafından yazılan projenin başyapımcısı olan Clooney, başrol için de en büyük aday.

“Berbat bir yıl oldu ama buradan da iyi bir şekilde çıkacağız.” – George Clooney

Buck Rogers karakteri, komaya giren ve 25. yüzyılda uyanan bir savaş gazisidir. 70’lerin sonunda çevrilen filmin başarısını, ardından gelen bir televizyon dizisi sürdürdü. ABD ordusu hava kuvvetleri subayı olan ana karakteri Gil Gerard canlandırırken, ona Erin Gray eşlik etti. Rogers ilk kez 1920’lerde bir roman karakteri olarak ortaya çıktı ve kısa süre sonra çizgi romanlarda görünmeye başladı. 30’lu yıllarda bir radyo programına dönüştürülen eser, 1950’li yıllara gelindiğinde TV ve film uyarlamalarına kavuşmuştu bile.

Buck Rogers

Clooney, Netflix için yapılan The Midnight Sky‘dan sonra başka bir kıyamet sonrası bilimkurguyla hem izleyiciyle buluşacak hem de ödül peşinde koşacak. Projeye Smokehouse Pictures ortağı Grant Heslov ile birlikte başyapımcı olarak katılırken, ikiliye orijinal Buck Rogers’ın yayıncısı olan John F Dille‘in torunu Flint Dille de eşlik edecek. Sin City çizgi roman yazarı ve bir yapımcı olan Frank Miller, 2008’de hikayenin bir film uyarlaması üzerinde çalıştığını duyurdu, ancak bu fikir hiç gün ışığı görmedi.

İlk edinilen bilgilere göre yeniden çevrimde karakterin ortaya çıkışı 1928 hikayesine sadık kalarak anlatılacak. Külliyatın temelini oluşturan Philip Francis Nowlan imzalı Armageddon 2419 AD romanında Anthony Rogers, terk edilmiş bir Pennsylvania kömür madeninde yaşanan garip olayları araştırırken mağaraya hapsolmuş bir 1. Dünya Savaşı gazisidir. Hikayede Rogers radyoaktif bir gaza maruz kalır ve yaklaşık 500 yıl sonra 25. yüzyılda uyanır. Direniş güçlerinin işgalciler tarafından ele geçirilmiş ABD’yi geri alma girişimlerine yardımcı olur.

1970’lerin orijinal televizyon dizisi pandemi sırasında nostaljiyle beslenen “stream” servislerinin bir parçası olmaya hazır. Diziyi İngiliz Silahlı Kuvvetler mensuplarına TV ve Radyo hizmeti veren British Forces Broadcasting Service’in ticari kolu olan Forces TV hazırlayacak.

Kaynak

Yazar: Cem Can

Üniversite tezini robotlar üzerine vermiş bir bilgisayar mühendisi. Kılıcın yolunda ilerleyen, an itibariyle 2. Dan bir kendocu. Müzik tutkunu ve bilim kurgu hayranı. Kurduğu hayalleri yazıya dökmeye çalışan bir hayalperest."Ben bu dünyayı değiştiremeyeceğimi biliyordum; o yüzden başka dünyalara gittim." - PKD

İlginizi Çekebilir

en uzun suren bilimkurgu dizileri

Bölüm Bazında En Uzun Soluklu 10 Bilimkurgu Dizisi

Sonsuz hayal gücüyle bilimkurgu, televizyon formatında en iyi iş çıkaran türlerin de başında geliyor. İki …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et