Revolution of the Daleks

Doctor Who’nun Özel Bölümü Revolution of the Daleks’e Dair Bildiklerimiz

Doctor Who setinden sızan yeni fotoğraflar, Jodie Whittaker‘ın başının belada olduğunu gösteriyor. Doktor, hâlâ Dalekler’in Devrimi’nde tutukludur ve “TARDIS ailesini” büyük düşmanı ile yüzleşmek için Dünya’da bırakmak zorundadır.

Aylarca süren beklemeden sonra Doctor Who hayranları, New York Comic Con panelinde sunulan iki yeni görsel ve kısa bir özet sayesinde heyecanla beklenen Revolution of the Daleks (Dalekler’in Devrimi) adlı özel bölüm hakkında bazı ayrıntılara kavuştu. İlk fotoğrafta tulum giymiş Doktor rolünde Jodie Whittaker görünüyor. Dizinin 12. sezon finalinden beri hapishane hücresinde mahsur kalan Doktor, duvara çizgiler çizerek takvim tutmaya çalışıyor. Özel bölümün yıl sonu gibi yayımlanacağı düşünülürse, Doktor’un tutukluluk halinden kurtulması yakın diyebiliriz. Whittaker, bölüm ile ilgili olarak şunları söylüyor:

“Herhangi bir spoiler vermeden, 12. sezonun son bölümünde Doktor’u bıraktığımız yerin bir şekilde keşfedildiğini söyleyebilirim. Doktor, bu süre zarfı boyunca ekibinden uzak kaldı ve hâliyle de Dünya’da neler olup bittiğine dair hiçbir fikri yok.”

Doktor’un mahkumiyeti nedeniyle TARDIS ekibi başıboş kalmıştı ve BBC tarafından sunulan ikinci görselde ekip bu durumdan pek de mutlu değil, ancak kendi çapında yaptıkları araştırmalar konusunda sıkı çalışıyor. Yeni yayımlanan özetten anlaşıldığı üzere, Doktor’un yokluğunda Dalekler’le yüzleşme işi Ryan, Graham ve Yasmin’e (Tosin Cole, Bradley Walsh ve Mandip Gill) kalacak. Yaklaşan özel bölümde, Doktor’un en büyük ve en korkulan düşmanlarından olan Dalekler’in dönüşünü göreceğiz. Doktor, yüksek güvenlikli bir uzaylı hapishanesinde kilitli, izole, yalnız ve kaçma ümidi yok. Uzakta, Dünya’da ise Doktor’un en yakın arkadaşları Yaz, Ryan ve Graham hayatlarına onsuz devam etmek zorunda. Ama bu hiç de kolay değil. Üstelik Doktor olmadan Dalekler’le başa çıkmaları çok zor.

Doktor’un yol arkadaşlarından Yasmin Khan’a hayat veren Mandip Gill, “Sheffield’e geri döndük, kendi hayatlarımıza devam etmeye ve mücadele vermeye çalışıyoruz,” diyor ve ekliyor: “Çok geçmeden Dalekler’in sinsi bir planı olduğunu fark ediyoruz, ancak sorun şu ki Doktor olmadan Dalekler’le nasıl savaşabiliriz ki?”

Kesin tarihi henüz belli olmasa da, Revolution of the Daleks‘in 2020 sonunda ya da 2021 başında yayımlanması bekleniyor. Hücresinde Doktor’un yaptığı gibi bizler de takvim tutmaya başlasak hiç fena olmaz sanki, ne dersiniz?

Kaynak

Yazar: Can Kaçan

Asimov ve Stargate hayranı...

İlginizi Çekebilir

en uzun suren bilimkurgu dizileri

Bölüm Bazında En Uzun Soluklu 10 Bilimkurgu Dizisi

Sonsuz hayal gücüyle bilimkurgu, televizyon formatında en iyi iş çıkaran türlerin de başında geliyor. İki …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et