Boba Fett Dizisine Dair Bildiklerimiz

The Mandalorian‘ın 2. sezonu Boba Fett’i ölümden döndürdü ve Temuera Morrison, sezon galasının sonunda Star Wars dünyasına muzaffer dönüşünü gerçekleştirdi. Tekrar ne zaman ortaya çıkacağı tam olarak belli değil, ancak dönüşü kendi yan dizisi için zemin hazırlıyor olabilir. The Marshal adlı bölümde Din Djarin, yıllardır Mos Pelgo’da terör estiren Krayt ejderhasını öldürmek için Cobb Vanth ile işbirliği yapıyor. Din’in yardımı karşılığında, Cobb ona Boba Fett’in ikonik zırhını vermeyi vaat ediyor. Mando gün batımına doğru hızlanarak Tatooine’den ayrılırken, yalnız bir figür de onu izliyor. Bildiniz. Bu figür, Star Wars: Jedi’ın Dönüşü sırasında Sarlacc’a yem olduğunu düşündüğümüz zırhsız Boba Fett’ten başkası değil.

Boba’nın ileride bir kez daha ortaya çıkması muhtemel görünüyor. Ortaya çıksın ya da çıkmasın, onun galaktik maceralarını kendi dizisinde takip etme olasılığımız var. Disney‘in eski patronu Bob Iger, bunun ipuçlarını zaten vermişti:

“Yakında gösterime girecek olan The Mandalorian’ın 2.sezonu ile daha fazla karakteri diziye sürmeyi ve ileride bu karakterlere kendi yollarını çizme şansı vermeyi planlıyoruz. Önümüzdeki birkaç yıl için önceliğimiz televizyon olacak gibi görünüyor.”

Ne Zaman Yayımlanacak?

Yan dizinin henüz planlanmış bir yayın tarihi yok. Ancak Kasım sonu / Aralık başında çekimlerine başlanacağı ve muhtemelen The Mandalorian’ın 3. sezonu öncesinde gala yapacağı tahmin ediliyor. Eğer tahminler doğruysa, bu da Disney’in bir süredir Boba Fett dizisi üzerinde çalıştığını gösteriyor demektir.

Bu arada The Mandalorian, Lucasfilm ve Disney’den resmi bir 3. sezon onayını henüz almadı, ancak şirkete yakın kaynaklar ön prodüksiyonun şu anda devam ettiğini ve yeni sezonun 2021’de çekileceğini belirtiyor.

Konusu Ne Olacak?

Bunu söylemesi zor, çünkü diziyle ilgili ayrıntılar paylaşılmış değil. Ancak yan dizinin, en azından hayranların yıllardır aklını meşgul eden, “Boba Fett Sarlacc çukurundan nasıl kurtuldu?” sorusunu yanıtlayacağı kesin.

The Mandalorian henüz buna kesin bir yanıt vermedi ve Boba Fett ile ilgili sırlar, muhtemelen yan diziye kadar pek fazla açıklanmayacak. En azından yan dizi, Boba’nın düşüşünden sonrasında başlayabilir ve böylelikle zaman çizgisi olarak Jedi’nin Dönüşü‘nün hemen ardına konumlanabilir. Bilindiği üzere The Mandalorian, Jedi’nin Dönüşü’nden beş yıl sonrasında geçiyor.

Oyuncu Kadrosunda Kimler Olacak?

Yan dizide, muhtemelen Morrison’ı başrolde göreceğiz. Ancak Morrison da dahil olmak üzere, şu ana dek hiçbir oyuncunun resmi duyurusu yapılmadı. Buna rağmen Cobb Vanth gibi The Mandalorian’da tanıtılan birkaç karakteri görme ihtimalimiz var. Tabii şimdilik bu konuda söyleyebileceklerimiz spekülasyondan öteye gitmeyecektir.

Öte yandan hayranlar, The Mandalorian’da olduğu gibi prömiyer tarihinden en az bir buçuk ay öncesine kadar herhangi bir fragman beklememeli. En iyisi gelişmeleri takip etmek ve neler olacağını bekleyip görmek…

Hazırlayan: Telepreter Çeviri Ekibi | Kaynak

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

Birinci Sezonuyla Monarch: Legacy of Monsters

Ishirô Honda’nın yazıp ve yönettiği Gojira (1954) sadece Japonya’da değil, okyanusun öte taraflarında da büyük …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et