bilimkurgu kulubu

Dizi Alf-Michu-Meszaros

Tarih: 14 Haziran 2016 | Yazar: Konuk Yazar

0

Alf’i Canlandıran Michu Meszaros Hayata Veda Etti

80’ler sitcom’unun sempatik uzaylısı Alf’i canlandıran Michu Meszaros, 76 yaşında hayata gözlerini yumdu. Yaklaşık bir haftadır komada olduğu bilinen Meszaros’un tedavisi için kampanya başlatılmıştı. Kampanyayı başlatan Richard Leo LaMotte, Facebook sayfasından aktörün öldüğünü duyurdu.

84 santimetre boyundaki aktör Macaristan doğumluydu. Televizyon sektörüne katılmadan önce bir sirk yıldızıydı. 70’lerde Ringling Bros ve Barnum & Bailey sirklerinde çalışırken dünyanın en kısa adamı olarak anılıyordu. Gösterilerinde, sonradan yakın arkadaş olduğu Michael Jackson‘ı ve diğer ünlüleri canlandırıyordu.

Alf

Meszaros şu anki ününü Alf karakteryle kazandı. Orjinalinde Paul Fusco tarafından seslendirilen Alf’i, ülkemizde Müşfik Kenter’in sesiyle hatırlıyoruz. Karakterin tüm vücudunun görünmesi gerektiğinde sahneyi kukla ve kuklacılar yerine tüylü kostümüyle Meszaros alırdı.

NBC’nin popüler sitcom’u Alf, Dünyalı Tanner ailesinin ve kazara onların garajlarına düşen Melmac‘li Alf’in birbirinden komik maceralarını anlatıyordu. Dizide ayrıca Anne Schedeen, Max Wright, Benji Gregory ve Andrea Elson gibi isimler de yer almıştı.

Öte yandan Meszaros, Dear John ve H. R. Pufnstuf gibi dizilerde, Looks Who’s Talking ve Big Top Pee-wee gibi filmlerde de oynamıştı.

Hazırlayan: Burak Avcı | Kaynak: Variety

Etiketler: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayınlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...