bilimkurgu kulubu

Dizi Stargate dizileri SG-1- Atlantis ve Universe

Tarih: 28 Kasım 2019 | Yazar: Almıla İkra Akgül

0

6 Aralık’ta “Stargate Tweet Fırtınası” Esecek!

Yaklaşan bir “Stargate Tweet Fırtınası” planının son safhasında olduğunu açıklayan Stargate SG-1 dizisinin yapımcısı Joseph Mallozzi, kişisel blogunda şunları yazdı:

“Yüksek Konsey’le birlikte yakın zamanda bir Stargate tweet fırtınası planlamaktayız. Ayrıca sürprizlerimiz de olacak. Takipte kalın!… ”

Mallozzi bu ayın başlarında 6 Aralık’ta gerçekleşecek tweet fırtınası etkinliğini şu sözlerle duyurmuştu:

“Yeni bir Stargate serisi çekilmesini desteklemek için dev bir tweet fırtınası düzenlemenin zamanı geldi. Televizyon kültürünün evrimi, online bireysel video paylaşımlarının artması, eski dizi/film evrenlerine geriye dönüşün yaygınlaşması ve en önemlisi hayranların tükenmeyen tutkusu nedeniyle şimdi tam zamanı!”

Ünlü yapımcı sözlerine Stargate evreninin büyük başarısını gözler önüne sererek devam ediyor:

“Stargate SG-1’dan bu yana 22 yıl geçti;  Stargate Universe’in final bölümünün yayınlanışından ise 9 yıl… Stargate, bu iki tarih arasına 14 yıl , 17 sezon, 354 bölüm ve katlanarak büyüyen bir hayran ordusunu sığdırdı.”

Yayımladığı metnin devamında, Metro Goldwyn Mayer‘ın yeni bir Yıldız Geçidi serisine yeşil ışık yakma zamanının geldiğine inandığını belirterek, bu yeni serinin vizyonunu da açıklıyor:

“Stargate hayranları yeterince bekledi. Hepiniz oldukça sabırlıydınız. Artık MGM’nin yeni bir seriyi gündeme almasının vakti geldi. Tüm Stargate hayranlarının arkasında durabileceği bir yapım olmalı; aynı hikayenin yeniden çekileceği bir yapım değil. Hem dizinin 17 sezonluk tarihine sırtını dayarken hem de daha önce tek bölüm bile izlememiş olanları kendisine çekebilmeli. Kıdemli hayranlara da yeni keşfedenlere de hitap edebilmeli.”

“Tarih: 6 Aralık Cuma!”

stargate

Mallozzi tüm hayranları seslerini yükseltmeleri konusunda cesaretlendiriyor.

“Çemberi oluşturun. Programınızı boşaltın. Sesinizi duyurun. Ve hak ettiğinizi elde edin. Çünkü bu sefer Stargate hayranları görmezden gelinmeyi reddedecek.”

Bu tweet fırtınası fikri, MGM’nin ‘Stargate Command‘ akış hizmetini sonlandırdığını ve YouTube’a taşındığını duyurmasından 1 ay sonra ortaya çıkmıştı. Mallozzi’nin değindiği gibi, Stargate göz kamaştırıcı bir tarihe sahip. 1994 yılında Roland Emmerich‘in uzun metraj filmi ile başlayan macera, Richard Dean Anderson, Michael Shanks, Amanda Tapping, Christopher Judge ve Don S. Davis’in rol aldığı Stargate SG-1 dizisi ile büyük bir başarı yakaladı. 1997 -2007 yılları boyunca devam eden Stargate SG-1’ı, 2004-2009 yıllarında yayımlanan Stargate Atlantis takip etti. 2009 yılında Stargate Universe isimli üçüncü bir dizi yayımlandı ve 2011’e kadar uzandı.

Stargate evreni, Stargate Origins adlı bir web dizisini ve Stargate Infinity adlı bir animasyon diziyi ve ayrıca American Mythology Comics tarafından yayımlanmış pek çok çizgi roman serisini de barındırıyor. Stargate’in geniş bir evrene ve güçlü bir hikayeye sahip olduğunu söylemeye dahi gerek yok. Bu evrende olaylar genellikle kahramanların uzayda özgürce seyahat etmesine ve galaksiyi keşfetmesine olanak tanıyan yıldız geçitleri etrafında şekilleniyor. Ancak bu seyahatler her zaman barış içinde sonlanmıyor. Ekiplerimiz bir dizi farklı tehditle karşılaşıyor olsa da aynı zamanda Galaksimizin tarihinin yanı sıra yeni teknolojiler keşfediyor.

Peki siz, yepyeni bir heyecana ve yepyeni bir Stargate dizisine hazır mısınız? Bu çağrıya kulak verecek ve tweet fırtınasına katılacak mısınız?

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Ay heyecanlandım, bilemedim şimdi!