bilimkurgu kulubu

Tarih: 30 Eylül 2016 | Yazar: İsmail Yamanol

Stargate Filminin Kamera Arkası

Yönetmen koltuğunda Roland Emmerich‘in oturduğu ve başrollerini Kurt Russell, James Spader ve Jaye Davidson gibi oyuncuların paylaştığı Stargate (Yıldız Geçidi), vizyona girdiği 1994 yılından bu yana kendine ciddi bir hayran kitlesi yaratmış durumda. Üstelik sonrasında çekilen Stargate SG-1, Stargate Atlantis ve Stargate Universe gibi dizilere zemin hazırlayarak da bilimkurgu arenasındaki yerini sağlamlaştırdı.

Şu sıralar bir üçleme olarak geri dönmeye hazırlanan yapımın kamera arkasında yaşananları aktaran bu belgesel, yönetmenden oyunculara, set görevlilerden çeşitli sanatçı ve bilim insanlarına kadar pek çok kişiyle röportajlar içeriyor ve filmin ardındaki yoğun emeği gözler önüne seriyor. Video ayarlarından gerekli işaretlemeleri yaparak Türkçe altyazıyla izleyebilirsiniz.

Keyifli seyirler…

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…