bilimkurgu kulubu

Anime

Tarih: 13 Ocak 2016 | Yazar: Konuk Yazar

0

Minaret Gundam (Scimitar Gundam)

Uzunluk: 16.9 m
Ağırlık: 8 metrik ton
Zırh Kaplaması: Seramik-kompozit Gundarium
Özel Kalkan: 2x Omuz Kalkanı
Kokpit: Mobil Taklit Sistemli MF kokpiti
Silah Donanımı: 1x Minaret Scimitar

Minaret Gundam (İngilizce dublajda “Scimitar Gundam”) G Gundam serisinde yer alan 13. Gundam Dövüşü’nde Neo Türkiye kolonisini temsil eden MF’dir.

İsminin de işaret ettiği üzere bu Gundam büyükçe bir kavisli kılıç taşımaktadır. Öte yandan pilotu Sait Güzel‘in sahip olduğu güreş yetenekleri bu MF’i ona esaslı bir yakın dövüş gücü ve her ortamda dövüşmek için üstün bir adaptasyon yeteneği sağlamaktadır.

Minaret_GundamTıpkı Neo Meksika’nın Tequila Gundam‘ı gibi, Minaret Gundam da kendi hükümeti tarafından kaçak ilan edilerek aranan bir Gundam’dır. Fakat ondan farklı şekilde, Chico Gundam dövüşünden kaçtığı ve Sait de kontrolden çıkarak istanbul’a saldırdığı için kaçak durumuna düşmüştür. Ayrıca Sait bunu isteyerek yapmamış, savaşmakla görevlendirildiği Devil Gundam DG hücreleri ile onu asimile edince hem kendi ve hem de MF’i üzerindeki kontrolünü kaybetmiştir.

Şehri yakıp yıktığını sonradan gören Sait bu olayın şokuyla bilincini kaybetmişken şehirde kontrolden çıkmış bir MF olduğunu haber alan Domon Kasshu ortağı Rain Mikamura ve MF’i Shining Gundam ile birlikte İstanbul’a yeni gelmişti ve kaderin bir cilvesiyle Rain kolej günlerinde yakın arkadaş olduğu Sait ile bir kez daha karşılaştı. Sait aslen Rain’i çok seviyor ve onunla evlenmek istiyordu, fakat Rain söz verdiği bir buluşmaya gelemeyip Neo’nun Japonya’ya dönmesi üzerine hayal kırıklığına uğrayan Sait ülkesini onurlandırmak için Gundam Dövüşü’ne girmeye karar vermiş ve bu onun Devil Gundam’ca asimile edilmesine sebep olmuştur. Sait’in DG hücreleriyle kısmen de olsa asimile olduğunu gören Rain, Domon’u onun hayatını bağışlaması için ikna etmeye çalıştı, fakat Sait bir kez daha kontrolden çıktı ve bu da Sait ve Domon arasında bir Gundam Dövüşü başlamasıyla sonuçlandı.

Bu dövüş her ne kadar çok uzun sürmese de Sait’in güreş yetenekleri ile Domon’u yere çökertip kafasını kılıcıyla kesmeye ramak kalacakken durdurulması onun velev ki DG hücrelerince ele geçirilmese turnuvada neler yapabileceği konusunda fikir vermektedir. Sait bu dövüşten sonra tedavi altına alındı ve iyileşti, Neo Türkiye hükümeti de onu affetti.

Trivia: Bu serinin yönetmeni olan Yasuhiro Imagawa, Sait Güzel için Yılmaz Güney‘in Yol filmindeki Sait karakterinden esinlendiğini söylemiştir.

Hazırlayan: Hamit Gökalp

Etiketler: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayınlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...