bilimkurgu kulubu

Tarih: 9 Eylül 2020 | Yazar: Erkam Ali Dönmez

Yeni Dune Filminin İlk Fragmanı Yayımlandı

Dune serisi için “yaratılmış en ikonik bilimkurgu evrenlerinden biri” demek yanlış olmaz herhalde. Frank Herbert imzalı kült serinin uzun süredir merakla beklenen Dennis Villeneuve uyarlamasına ait ilk fragman nihayet yayımlandı. Adeta yıldızlar geçidi olan kadroda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista ve Javier Bardem gibi isimler bulunuyor. Arrival ve Blade Runner 2049 gibi filmlerde imzası bulunan yönetmen Villeneuve ise daha film çıkmadan hayranların onayını kazanmış gibi duruyor.

Fragman ile birlikte Steven Colbert’in yürüttüğü bir Soru-Cevap etkinliği de yayımlandı. Etkinlikte Villeneuve ve oyuncu kadrosundan bazı isimler ile film hakkında konuşuldu.

Dune, Herbert’ün aynı adlı ilk kitabını konu alacak iki filmden ilki olacak. Filmin kitabın ilk yarısını konu alması bekleniyor; henüz ne ismi ne de çıkış tarihi belli olmayan ikinci film ise kitabın kalanını odağına alacak. Warner Bros. filme ve seriye çok güveniyor olmalı ki, Bene Gesserit’i (Dune evreninde çok önemli bir rolü olan, tamamı kadınlardan oluşan topluluk) konu alacak Dune: The Sisterhood adlı HBO Max’te yayımlanacak devam dizisini çoktan duyurdu bile.

Dune 18 Aralık 2020’de sinemalarda olacak.

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Oyun sever, oyun oynar, oyun çevirir, oyun yapar.