bong-joon-ho-mickey7

Ödüllü Yönetmen Bong Joon-Ho’dan Yeni Bilimkurgu Filmi

2020 yılında 5 Oscar ödülü kazanan Parazit filminin yönetmeni Bong Joon-ho, iki yıl aradan sonra gelen yeni projesinde bir bilimkurgu filminin yönetmen koltuğuna oturacak. Yapım, daha önce Okja ve Snowpiercer filmlerini yöneten Bong’un üçüncü İngilizce filmi olacak. Bong, klonları konu eden ve henüz yayımlanmamış bir roman olan Mickey7‘ı beyaz perdeye uyarlamaya hazırlanıyor. Başrol için de Robert Pattinson’ı düşünüyor. Bong, 2021’in sonlarında romanın bir ön kopyasını almıştı.

Edward Ashton‘ın yakında yayımlanacak bilimkurgu romanı, yerine gelecek olanla değiştirilmek istemeyen bir klonun hikâyesini anlatıyor. Klon, bir buz dünyasında çalışmaya gönderiliyor ve sonrasında elden çıkarılmaya karar veriliyor. Değiştirilmesi gerektiğinde ise kendini korumak için mücadeleye girişiyor.

Film, Bong’un Parazit’ten sonraki ilk projesi olacak ve yıldızı parlayan yönetmen muhtemelen yapımın senaristliğini de üstlenecek. Alacakaranlık film serisindeki rolüyle ün kazanan Robert Pattinson, o zamandan beri The Lighthouse, The King ve Waiting for the Barbarians dâhil olmak üzere birçok filmde rol aldı. Yakında kendisini The Batman filminde de göreceğiz.

Warner Bros. çatısı altında izleyeceğimiz film, ayrıca Bong ve Pattinson arasındaki ilk işbirliği olarak da tarihe geçecek.

Hazırlayan: Gökhan Karagül | Kaynak

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

snow crash

Neal Stephenson’ın Snow Crash Romanı Geleceği Şekillendiriyor

29 yıl önce yazılan ve “çoklu evreni” öngören Snow Crash isimli romanın, Facebook’un planlarıyla büyük …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et