bilimkurgu kulubu

Sinema Üzerine

Tarih: 29 Eylül 2020 | Yazar: Can Kaçan

0

James Cameron Avatar 2 Çekimlerinin Tamamlandığını Açıkladı

Ünlü yönetmen James Cameron, Avatar devam filmlerine yönelik çekimlerin neredeyse tamamlandığını açıkladı. Yeni Zelanda’da yapılan çekimlerin Avatar 2 için tamamlandığı ve Avatar 3 için de %95 oranında bittiği bilgisi paylaşıldı. Avatar devam filmlerine ait set görüntülerini ve konsept çizimleri daha önce görmüştük. Bu gelişmenin üzerinden fazla zaman geçmemişti ki, James Cameron prodüksiyonun son durumuna dair bir güncelleme paylaştı. Yapılan açıklamaya göre Avatar 2 ve 3’ün canlı mekan çekimleri neredeyse tamamlandı.

Cameron, 2020 Avusturya Dünya Doğa Konferansı öncesi yaptığı açıklamada, “Şu anda Yeni Zelanda’da çekim yapıyorum. Canlı çekimin geri kalanını hallediyoruz. Yaklaşık yüzde 10’luk işimiz kaldı. Avatar 2 çekimlerini %100 tamamladık ve Avatar 3’ü de %95 oranında bitirmiş durumdayız,” dedi.

Cameron ayrıca, çekimlerde dünya genelinde görülen koronavirüs nedeni ile gecikmelerin olduğunu da belirtti.

“COVID herkesi etkilediği gibi bizi de etkiledi… Yaklaşık dört buçuk ay gibi bir zaman kaybımız oldu. Bunun bir sonucu olarak, 2022 Aralık ayında yayımlanmak üzere vizyon tarihini bir yıl erteledik. Bu durum zaten daha önce duyurulmuştu. Bu, filmi bitirmek için fazladan bir yılım olduğu anlamına gelmiyor, çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün Avatar 3’ü bitirmek için çalışmaya başlayacağız.”

Avatar 2 ile Sam Worthington‘ı tekrar Jake Sully olarak göreceğiz. Ayrıca Zoe Saldana, Giovanni Ribisi ve Sigourney Weaver de kadrodaki yerlerini koruyor. Avatar 2’nin planlanan tarihten tam bir yıl sonra, 16 Aralık 2022 yılında gösterime girmesi bekleniyor. Aynı şekilde Avatar 3 de bu ertelemeden nasibini aldı ve gösterim tarihi bir yıl ileri alınarak 20 Aralık 2024’e kaydırıldı.

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Asimov ve Stargate hayranı...