Kısa Bilimkurgu Filmi: Eski Dünyanın Orduları

İsmail Kemal Çiftçioğlu ve Tuncay Çakmanus tarafından yazılıp yönetilen Eski Dünyanın Orduları, ülkemizin ilk bağımsız bilimkurgu filmlerinden biri. 2011 yapımı film, özellikle görsel efektleri ve kurgusuyla bir dönem oldukça dikkat çekmiş, medyada da adından söz ettirmişti.

Sargon (Tuncay Çakmanus), ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı ise Cellat (İsmail Kemal Çiftçioğlu) diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Sınırsız silah ve akıl oyunlarıyla bezenmiş, orduların ve dünyaların önemsiz bir piyon gibi devrildiği bu korkunç dövüşte Sargon, bir türlü Cellat’a karşı üstünlük gösterememektedir. Cellat’ın zaman ve mekan üzerinde kavrayamadığı bir gücü vardır. Bu gücü kendisi de ele geçirebilirse oyunu sona erdirebilecektir.

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Destroy Madrid

Kısa Bilimkurgu Filmi: Destroy Madrid

Yıl: 2030. Yer Madrid… Devlet ile halk arasında yaşanan sert çatışmalar sonucu Madrid harabeye dönmüştür. …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin