bilimkurgu kulubu

Tarih: 10 Kasım 2017 | Yazar: İsmail Yamanol

Kısa Bilimkurgu Filmi: Aningaaq

Yönetmenliğini Alfonso Cuarón‘un üstlendiği ve başrollerini Sandra Bullock ile George Clooney‘nin paylaştığı Gravity, 2013 yılının en fazla ses getiren filmlerinden. Uzayda bulundukları sırada yaşanan bir felaket, Dr. Ryan Stone ve astronot Matt Kowalsky’yi bir ölüm kalım mücadelesinin içine iter. Dünya ile tüm iletişimleri kopan ve dahası uzayın sonsuz karanlığına doğru savrulan ekip üyelerinin oksijenleri de hızla tükenmektedir.

Zaman geçtikçe hayatta kalma umudunu gitgide yitiren Dr. Ryan Stone, Soyuz uzay mekiğinden Dünya ile iletişim kurmaya çalışır. Ancak telsizin diğer ucunda dilini bile bilmediği bir adam vardır. Birbirlerini anlamasalar da, kısa ve duygu yüklü bir sohbet gerçekleştirirler. İşte bu kısa film, o unutulmaz sahneyi telsiz bağlantısının diğer ucundaki Aningaaq karakterinin gözünden anlatıyor.

Keyifli seyirler…

Etiketler: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…