Forever War Sinemaya Uyarlanıyor

8YGO387rUis

Deadline News’in haberine göre Joe Haldeman‘ın tüm bilimkurgu tarihinin en önemli klasiklerinden sayılabilecek

olan başyapıtı Forever War sinemaya adapte ediliyor. Filmin yapım hakları konusunda birçok stüdyo yıllarca rekabete girmiş olsa da ipi göğüsleyen taraf Warner Bros oldu.
Eldeki ilk bilgiler filmin senaryosunun Prometheus ve Passengers‘in senaristi Jon Spaihts tarafından yazıldığı, Roy Lee‘nin ise yapımcılığı üstlendiği yönünde. Filmin başrolü için ise Channing Tatum ile anlaşma aşamasına gelindiği belirtiliyor. Filmin yönetmenliğini kazanabilmek için Ridley Scott‘ın yıllarca çalışma sarf ettiği biliniyor; öte yandan filmin nihai yönetmeni halen kesinleşmiş değil.

1974’de yazılan roman, insanlığın Tauran ırkı ile karşılaşır karşılaşmaz intergalaktik bir savaşa girişini ve romanın kahramanı William Mandella‘nın gözünden bu savaşın çağlar boyunca insanlığın normlarını nasıl değiştirdiğini gözler önüne serer. Joe Haldeman’ın bu unutulmaz eseri, Nebula ve Locus ödülü kazanmış, iki devam kitabıyla da genişleyerek üçleme halini almıştı.

Hazırlayan: Hamit Gökalp

Yazar: Konuk Yazar

Bu içerik bir konuk yazar tarafından üretilmiştir. Siz de sitemizin konuk yazarlarından biri olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kaleme aldığınız bilimkurgu temalı makale ve öykülerinizi bilimkurgukulubu@gmail.com adresine göndermek. Editör onayından geçen yazılarınız burada yayımlanıp binlerce okurun beğenisine sunulacaktır. Gelin bu arşivi birlikte büyütelim...

İlginizi Çekebilir

basarili devam filmleri

Bilimkurgu Sinemasından Unutulmaz 10 Devam Filmi

Kimi hikâyeler tek bir filmde anlatılıp biter, kimileriyse “filmlerce” devam eder. İngilizce sequel, dilimizdeyse yeni …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin