bilimkurgu kulubu

Kardeş Siteler

Bilgi üretmek tek başına yeterli değil; aynı zamanda bu bilginin geniş kitlelere ulaştırılması da gerek. Bu ise ancak kolektif bir çalışma ve dayanışmayla mümkün. Bu düşünüşle hareket eden Bilimkurgu Kulübü, zaman içerisinde pek çok platform ile gücünü birleştirme ve fikir alışverişi yapma yoluna gitmiştir. Aşağıda, Bilimkurgu Kulübü’nün doğrudan temas halinde olup, ortak projeler ürettiği platformların bir listesini veriyoruz. Biz birlikte çok daha güçlüyüz. Saygılarımızla…

 • Bilimkurgu Sohbet Grubu

  Bilimkurgu Sohbet Grubu (BSG), türün hayranlarını bir araya getirerek seviyeli bir sohbet ve etkileşim ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Burada çeşitli bağlantılar, haberler, tanıtımlar, incelemeler, görseller, film ve kitap önerileri, bilim ve teknoloji makaleleri paylaşabilir, bilimkurgunun hem kendisini ve hem de ürünlerini tartışmaya açabilirsiniz. Öte yandan, bilimkurguya ilgisi olan ya da “keşke ilgisi olsaydı” dediğiniz kimseleri gruba ekleyebilir ve katılımın genişlemesine katkı sağlayabilirsiniz.

 • Evrim Ağacı

  Evrim Ağacı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Biyoloji ve Genetik Topluluğu (ODTÜ BİYOGEN) ile birlikte görev yapmakta olan, popüler ve akademik bir oluşumdur. Kadrosunda barındırdığı bireylerin her biri üniversitede akademik çalışmalar yürüten, farklı bölüm ve sınıflarda okuyan öğrencilerdir.

 • Stargate Türkiye

  Türkiye’deki Stargate hayranlarını bir araya getirmek ve kaynaştırmak üzere kurulan Stargate Türkiye, Stargate yapımları hakkında içerik üretmek ve üretilen içerikleri takipçileriyle paylaşmak adına kurulmuş bir hayran topluluğudur.

 • FrpNet

  Fantastik kurgu ve fantastik edebiyatın Türkiye’deki gelişimini hızlandırmak ve insanların, bu hayal dünyasının içine rahatça girebilmesine olanak sağlamak amacıyla kurulan FrpNet’te fantastik diyarlar hakkında birçok bilgi bulabilirsiniz. Diyar bilgilerinin yanında FRP hakkında bilgilendirici yazılar ve programlar bulup oyunlarınızda rahatça kullanabilirsiniz. Oyun yöneticileri için de oldukça güzel öğütler ve programlar mevcut.

 • Kayıp Rıhtım

  Kayıp Rıhtım, fantastik, bilimkurgu, distopya – ütopya ve daha nice altkültür kabul edilen edebiyat türlerine gönül vermiş kişileri bir araya toplamayı amaçlayan bir internet sitesi, hatta bir siteden daha fazlası, başlı başına bir sergüzeşttir. Sitenin amacı okuyucuların hayatlarında büyük izler bırakanlara hak ettikleri değerin verilmesini sağlamak ve bu konuda yapılan her türlü eylemi desteklemektir.

 • Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi

  Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi 2007 yılında aramızdan ayrılan genç bilim insanı Özgen Berkol Doğan’ın anısını yaşatmak üzere, 2012 yılı Aralık ayında kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve tek bilimkurgu kütüphanesidir. Amacı bilimkurgu, fantastik ve korku edebiyatı alanlarında Türkiye’de yayınlanmış eserlerin tümünü ve mümkün olduğunca diğer dillerdeki eserleri edinerek, bu eserleri okuyucularla buluşturmaktır.

 • Feza Gezginleri

  Roketimize atlıyıp hayal gücüyle gerçeğin buluşma noktası olan rotamıza ilerliyoruz. Kısacası merak ediyoruz, araştırıyoruz, paylaşıyoruz!

 • MangAnime

  Her türlü anime, manga ve Japon kültürü öğesi hakkında düzeyli, seviyeli, bilgilendirici ve eğlenceli bir topluluk oluşturmak amacıyla kurulan MangAnime Türkiye, kaliteli içeriğiyle türün meraklılarını buluşturuyor.

 • Isaac Asimov Hayranları

  Bilimkurgu edebiyatının babalarından ölümsüz yazar Isaac Asimov’u yerli okura tanıtmak, yazarın hayatını ve yapıtlarını inceleme konusu haline getirmek ve ülkemizdeki Asimov hayranlarını bir araya getirmek amacıyla Facebook üzerinde kurulmuş bir hayran topluluğudur.

 • Star Wars Evreni

  Star Wars Evreni hakkında Türkçe içerikli bir kaynak sitedir. Filmlerden, genişletilmiş evrene sınırsız bilgi kaynağıdır.
Comments are closed.