bilimkurgu kulubu

Oyun stargate-timekeepers

Tarih: 24 Mayıs 2021 | Yazar: Almıla İkra Akgül

0

Stargate: Timekeepers Oyununun Fragmanı Yayımlandı

Stargate SG-1, Slitherine ve Creative Forge Games tarafından geliştirilmekte olan Stargate: Timekeepers ile RTS (gerçek zamanlı strateji oyunu) piyasasına açılmaya hazırlanıyor. Stargate, daha önceki girişimin çevirimdışı hale gelmesinden yaklaşık 10 yıl sonra video oyun dünyasına geri dönüyor. Birkaç gün önce İngiltere merkezli yayımcı Slitherine, resmi olarak MGM stüdyoları tarafından lisanslandırılmış gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Stargate: Timekeepers’ın geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu. Stargate SG-1’ın yedinci ve sekizinci sezonları arasında geçen oyun, Steam gibi PC dağıtım platformlarında yayımlanacak.

“Stargate markası üzerinde çalışmak onur verici ve daha geniş kitlelere ulaşmak için süregelen yoğun çabamızın göstergesi,” diyor Slitherine Pazarlama Müdürü Marco Minoli. “Kendi dünyalarımızı yaratarak veya mevcut etkili franchise’lara dayalı deneyimler geliştirerek oyunseverlerin hayal gücünü yakalamaya çalışıyoruz. Stargate: Timekeepers’ı hayata geçirmeyi ve Stargate strateji oyunlarına dair kalıcı bir miras sunmayı dört gözle bekliyoruz. “

Çevirimiçi olarak piyasaya çıkan ve kısa sürede çevirimdışına dönen nişancılık oyunu Stargate: Resistance‘ı (2011) saymazsak, bu Stargate evreninin ilk lisanslı PC oyunu olacak. Bunun dışında Stargate evreni, Arkalis Interactive tarafından yayımlanan Stargate Command (2012) ve Stargate SG-1: Unleashed (2013) adlı iki mobil oyuna da sahip. Timekeepers’ın duyurusu ise geçtiğimiz günlerde kısa bir teaser ile yapıldı.

Gelen bilgilere göre Timekeepers, oyunculara Goa’uld Sistem Lordları ile savaşma, müttefikleri tehlikelerden kurtarma ve uzay-zamanda yolculuk yaparak Stargate zaman çizelgesi üzerinde farklı noktaları ve mekanları keşfetme imkanı sunacak. Oyun basitçe bir SG-1 canlandırması olacak ve Stargate evreni içinde farklı zaman, mekan ve görevlerde orijinal karakterleri takip edecek. SG-1 dizisinin yedinci sezon finalinde Antartika’da Anubis ile yapılan muharebe sonrasında başlayan hikayede oyuncular, yeni karakterlerden oluşan Eva McCain liderliğindeki ekibe komuta edecekler. Stargate: Timekeeper, Komutan Eva McCain ve ekibinin Anubis’e karşı savaşan Stargate SG-1’ı desteklemekle görevlendirildiği Antartika muharebesi ile başlıyor ve sonrasında tamamıyla orijinal yeni bir hikaye oluşturmak üzere ana zaman çizgisinden ayrılıyor. Muharebenin ardından McCain, ekibiyle birlikte destansı bir maceraya atılıyor.

2000 yılında kurulan ve 2010’da ABD’li yayımcı firma Matrix Games‘i satın alan Slitherine, hem gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları hem de sıra tabanlı oyunlar üreten bir yayımcı olarak biliniyor. Matrix Games adıyla sundukları yüzlerce oyundan oluşan kataloglarında WarPlan Pacific ve Panzer Corps gibi askeri savaş oyunlarının yanı sıra Starship Troopers: Terran Command, Shadow Empire gibi bilimkurgu ve fantezi oyunları da var. Stargate: Timekeepers’ı geliştirme görevini üstlenen Creative Forge Games ise 2011 Varşova, Polonya çıkışlı bağımsız bir stüdyo. CFG’in Phantom Doctrine, Hard West, Ancient Space gibi çalışmalarda imzasını görmek mümkün.

Stargate lisansı, Slitherine için oyunlarını daha geniş bir kitleye ulaştırmanın anahtarı olarak görülüyor. Slitherine ayrıca, 2017’de Black Lab Games tarafından geliştirilen Battlestar Galactica Deadlock‘u piyasaya sunmuş ve bu oyun oldukça iyi eleştiriler almıştı. MGM’den Robert Marick yeni oyun hakkında şu sözleri sarfetti:

“Piyasaya yeni bir Stargate PC oyunu sürmek ve hayranlara Stargate evrenini TV ve sinema ekranlarının çok ötesinde deneyimleme fırsatı sunmak için Slitherine ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. “

Umarız Timekeepers, önceki çevirimiçi oyun girişimiyle benzer şekilde sonuçlanmaz da bir an önce oynamaya başlarız.

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Ay heyecanlandım, bilemedim şimdi!