bilimkurgu kulubu

Oyun

Tarih: 15 Temmuz 2020 | Yazar: Almıla İkra Akgül

0

Stargate SG-1: Phoenix Erken Lansman Yapıyor

Stargate SG-1: Phoenix” cephesinden gelen haberlere göre, maceralarına bir an önce başlamak isteyen Stargate hayranları ve masa üstü oyuncuları, uzun süre beklemek zorunda kalmayacak. 2020 başlarında (henüz dünya Sars Cov-2 virüsünden haberdar değilken) rol yapma oyunu Stargate SG-1: Phoenix’in lansmanının GenCon 2020’de yapılacağı duyurulmuştu. Fakat salgının hızla yayılması ile bazı etkinlikler iptal edilmiş, bazıları online platforma taşınmış, bu esnada oyunun lansmanı da 2021’e ertelenmişti.

Oyunun yayıncısı Wyvern Gaming, yeni duyurusunda online gerçekleşecek olan GenCon 2020 kapsamında, 31 Temmuz’dan itibaren özel çevrimiçi kongre etkinliğiyle lansman yapacaklarını açıkladı. Wyvern Gaming, Stargate SG-1: Phoenix’i “yaşayan bir RPG serisi” olarak tanımlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, Wyvern ekibi tarafından yazılan 13 bölümlük oyunun, bu yaz GenCon Online’da beğeniye sunulacak ilk üç bölümünü deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Edinilen bilgilere göre oyunun birinci sezonu, Gen Con 2021’de yayımlanacak olan son bölüm ile tamamlanacak.

“GenCon Online’da, uzman Gatemasterlar tarafından yönetilecek ilk üç bölümümüzü tanıtacağız. SG-1 RPG Temel Kural Kitabı henüz halka açık olmasa da, Gatemasterlar bu oyunları yönetmek için en güncel ve en kapsamlı kural setini kullanacak. Ayrıca etkinlikte, her oyuncuya SG-1 RPG Hızlı Başlangıç Kılavuzu’nun PDF sürümünü sağlayacağız. Bu kılavuz, oyunu oynamak için ihtiyacınız olan her şeyi kapsayacak ve her sınıfta önceden oluşturulmuş karakterler içerecek!”

Yayıncılar aylardır hem açık hem de kapalı beta testlerini sürdürmekte ve dünyanın dört bir yanındaki kulüplerden oyun hakkında geri bildirimler almaktaydı. Ayrıca Wyvern, GateWorld‘de oyunun Temel Kural Kitabını 2021’in başlarında yayımlamayı planladıklarını ve önümüzdeki sonbaharda Kickstarter platformu üzerinden bir kampanya başlatacaklarını da duyurdular. Çevirimiçi oyun etkinliğine ek olarak, bu yıl GenCon Online’da Wyvern Gaming ile Stargate RPG hakkında bir Soru-Cevap ve bir de Stargate RPG oyun oturumu gerçekleştirilecek. Ayrıca hayranlara “sürprizlere hazır olmaları” da söyleniyor.

Gelişmelerden haberdar olmak için oyunun resmi internet sitesini takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Ay heyecanlandım, bilemedim şimdi!