bilimkurgu kulubu

Oyun

Tarih: 10 Mart 2020 | Yazar: Almıla İkra Akgül

0

RPG Oyunu ‘Stargate: Phoenix’in Açık Beta Testi Başladı

Stargate‘in resmi rol yapma oyununun da piyasaya sürüleceği Gen Con 2020‘ye yalnızca 5 ay kaldı. Tarih yaklaşırken yayıncı Wyern Gaming, oyunun geliştirilme sürecindeki bir sonraki aşamaya hazır olduklarını belirtti. Şirket geçen hafta, bu yaz oyuncularla buluşacak olan oyunun açık beta test sürümünün yayımlandığını ilan etti. Zaten son birkaç aydır seçilmiş oyuncuların oyunu deneyip, önerileriyle iyileştirme sürecine katkıda bulunduğu kapalı testler yapılıyordu.

“Stargate: Phoenix, artık daha fazla insanın denemesi ve alıcı gözle incelemesi için hazır,” diyen şirketin duyuru metninde şu sözler yer aldı:

“Kapalı deneme sürümümüze o kadar fazla katılım talebi aldık ki, birçok kişiyi geri çevirmek zorunda kaldık. Nihayet artık kimse geri çevrilmeyecek. Eğer Stargate oyununu geliştirmede bize yardım etmek isterseniz, teklifinizi memnuniyetle kabul ediyoruz. Hayranların, şimdiye kadar üretilen en iyi Stargate oyununu yaratmak için çıktığımız bu yolculukta bize yardımcı olmasını istiyoruz. Herkese açık Beta Playtest süreci sizinle işbirliğini amaçlıyor. Bu sizin oyununuz ve sizin geribildirimleriniz çok önemli!”

Katılımcılardan, oyun sırasında çevrimiçi bir form aracılığıyla geri bildirim vermeleri istenen oyuna buradan kaydolabilir ve oyun kurallarını (gizlilik anlaşması kabul ettikten sonra) indirebilirsiniz. Ayrıca ana kural kitabının, Stargate: Phoenix‘in piyasaya sürülmesi ile eş zamanlı olarak basılı formatta da yayımlanması bekleniyor. Öte yandan Wyvern Gaming, oyunun ilk sezonunu oluşturacak “bölümler” de planlıyor. Bunlar, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların deneyimleyebileceği ve tüm oyuncuları ortak hikayelerde buluşturacak görevlerden oluşacak.

Tüm bunların yanı sıra, Ağustos 2020’de Indianapolis’te gerçekleşecek olan Gen Con’da yardım edecek “Gatemaster”lar (GM) aradığını da ilan eden Wyvern, Gen Con lansmanı için her biri masaüstü oyun yöneticiliği deneyimine sahip en az 30 gönüllüye ihtiyaç duyduğunu açıkladı. GM’ler 3 ya da daha fazla oyunu yönetmenin karşılığında etkinliğe katılım ve özel “Stargate: Phoenix” hediyeleri kazanacak.

Phoenix, RPG oyuncuları için bir operasyon merkezi olarak hizmet verecek gizli dünya dışı üssün adı. Burada insanlardan, Jaffalardan, Tok’ralardan ve diğer türlerden oluşan ittifak, yeni görevlerde Yıldız Geçitlerinden galaksiye dağılacak takımları oluşturacak.

Oyunun hikayesinin Stargate SG-1’ın altıncı sezonunda geçtiği de öğrenilenler arasında.

Ne diyelim? Büyük bir heyecanla bekliyoruz!

Kaynak

Etiketler: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Ay heyecanlandım, bilemedim şimdi!