komplo teorileri

En Uçuk Komplo Teorileri #7

Her seferinde, “Yok daha neler!” diye devam ettirdiğimiz yazı dizimizin yedinci bölümüne ulaştık. Biz yazarken yorulsak da bunları hayal eden ve hatta gerçekmiş gibi ileri süren insanlar bir türlü yorulmuyor. Evet, yine uçuk komplo teorileri ile karşınızdayız.

O hâlde lafı daha fazla uzatmayalım ve aklın sınırlarını zorlayan komplo teorilerini derlediğimiz yazı dizimize kaldığımız yerden devam edelim…

Robin Williams, İlluminati Kurbanıydı!

Komedi sinemasının başarılı oyuncularından Robin Williams, 2014’te intihar ettiğinde herkesi şaşırtmıştı. Bu komplo teorisine göre ise ünlü oyuncu intihar etmedi, onun yerine İlluminati tarafından suikasta uğradı. Komplo teorisinin en büyük dayanaklarından biri, ünlü oyuncunun ölmeden yaklaşık iki yıl önce Family Guy‘da intihar konulu bir bölümde ortaya çıkmış olması. Söz konusu tekrarın, Robin Williams’ın intihar etmesinden dakikalar önce yayımlanması ise epey sansasyon yaratmıştı.

Teorinin bir diğer dayanağıysa ünlü oyuncunun ölüm şekli. Kayıtlara göre Robin Williams, kendini kapı koluna asarak intihar etti. Teoriyi ortaya atanlara göre kapı kulplarının o kadar ağırlığı taşıyamaması lazım. Oysa dayanıklı kapı kulpları olabileceği gibi benzer şekilde intihar etmiş insanların da bulunması teoriyi büyük oranda çürütmeye yetiyor.

Eski ABD Başkanı Obama Mars’a Işınlandı

Son derece uçuk bir komplo teorisiyle daha karşı karşıyayız. Teoriye göre eski ABD başkanı, henüz 19 yaşındayken seçilmiş bir grupla beraber Mars’a gönderildi ve buradaki gizli bir ABD üssünde özel eğitim aldı.

İddiaları destekleyecek hiçbir kanıt olmadığı gibi teoriyi ortaya atan Andrew Basaigo ve William Stillings de kendilerinin zaman yolcusu olduğunu iddia ediyor. Söyleyecek söz bulmak gerçekten güç.

Michael Jackson, İran Hükümeti Tarafından Suikasta Uğradı

Popun Kralı olarak anılan Michael Jackson öldüğünde, Twitter’da #IranElection hashtag’i birinci sıradaydı. Ancak Michael Jackson ölünce sadece Twitter’da en çok konuşulan kişi olmadı, aynı zamanda sosyal medya ağı yoğun ilgi karşısında kitlendi de. Tabii bu da İranlı protestocuları olumsuz etkiledi.

Teoriyi ortaya atanlara göre İran üzerinde yoğunlaşan ilginin dağılması ve Twitter’ın çökmesi İran hükümetinin işine yaradı. Tabii bu kişilerin İran hükümetinin Dünya’nın en tanınan isimlerinden birine suikast yapmak yerine basitçe Twitter’ı engelleyebileceğini düşünmemeleri de son derece enteresan.

Homer Simpson 1993’ten Beri Komada

Uçuk olmakla beraber belki de şu ana kadarki en mantıklı komplo teorisiyle karşı karşıyayız. Teoriye göre ABD’li ünlü çizgi film serisi Simpsonlar‘ın ana karakteri Homer Simpson, 1993’ten beri komada.

İddiayı ortaya atan Reddit kullanıcısı Hardtopickaname, bu yüzden karakterlerin hiç yaşlanmadığını ve günümüzdeki Simpsons bölümlerinin de daha zorlama hâle geldiğini savunuyor.

Kediler, Uzaylılar Tarafından İnsanları İzlemesi İçin Dünya’ya Gönderildi!

Kedilerin hep dört ayak üzerine düşmesini, uykularından genellikle sıçrayarak uyanmasını doğal mı sandınız? Uykularından sıçrayarak uyanıyorlar çünkü o sırada uzaylılar tarafından mesaj alıyorlar. Üstün bir şekilde geliştirildikleri için de hep dört ayak üstüne düşüp son derece zor durumlardan kendilerini kurtarabiliyorlar.

Ayrıca kedi sahipleri, kediler onlara ne yaparsa yapsın hep mutlu: Tırmalasalar da, ısırsalar da, uykudan uyandırsalar da… Telepati güçleri ile insanları dizginlediklerini ve gözlemlediklerini kim inkâr edebilir?

Yazar: Gökhan Cılam

Galaktik dominasyon hedefinde emin adımlarla ilerleyen bir yazar, uzay ve zaman çizgisinin ötesine çıkmaya çalışan maceraperest bir yönetmen, kara deliğin derinliklerinde senfoni yazan tutkulu bir müzisyen...

İlginizi Çekebilir

Uzay Keşfinin Geleceğini Değiştirebilecek Bilimkurgu Fikirleri

Geçen yıl küçük bir helikopter Mars’ın üzerinde uçtu, NASA uzay aracı bir asteroide çarptırıldı ve …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin