komplo teorileri

En Uçuk Komplo Teorileri #5

Biliyoruz, bitti sanmıştınız, ancak bitmedi! En yeni, en uçuk ve en saçma komplo teorilerini listelediğimiz yazı dizimizin beşinci bölümüyle tekrar karşınızdayız. Aklın ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan bunca iddianın ciddi ciddi bir dolu savunucusu olduğunu bilmek çoğumuza tuhaf gelse de bu insanlar gerçekten yaşıyor ve internet sayesinde kendilerine taraftar bulmakta pek de zorlanmıyor.

O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve aklın sınırlarını zorlayan komplo teorilerini derlediğimiz yazı dizimize kaldığımız yerden devam edelim…

Keanu Reeves Ölümsüz!

Matrix, Constantine, Şeytan’ın Avukatı, John Wick gibi pek çok filmden tanıdığımız yıldızın iyi yaş almasını genetik yapısına veya kendine iyi bakmasına değil de başka şeylere yoranlar var: Mesela ölümsüz oluşuna!

Bu komplo teorisini ortaya atanlar, onun sadece yüzyıllardır yaşadığına değil, ünlü Fransız Aktör Paul Monet olduğuna da inanıyor. Keanu’nun Paul Monet’in gençlik haline benzemesinden ve Monet’in cesedinin bulunamamış olmasından destek alan bu kişilerin, Monet’in yaşlılık fotoğraflarını hiç hesaba katmaması ise trajikomik.

2. Elizabeth Bir Yamyamdı!

Yakın zaman önce ölen Kraliçe Elizabeth’in bir yamyam olduğunu iddia eden komploculara göre, Kraliçe’nin uzun ve sağlıklı yaşamının ardında yatan sır da tam olarak bu!

Kendisi artık yaşamadığı için söz konusu komplo teorisi popülaritesini gitgide kaybetme eğiliminde. Neyse ki!

Kral Charles Bir Vampir!

Kraliçe II. Elizabeth’in oğlu ve yeni İngiltere Kralı Charles’ın bir vampir olduğuna inanan çok sayıda insan bulunduğunu söylesek pek de şaşırmazsınız. Bu komplo teorisine inananların kaynağı ise şu: Köken kayıtlarına göre Kral Charles, Drakula’nın ilham kaynağı Vlad Tepeş’in soyundan geliyor olabilirmiş.

Kral Charles’a 2017 yılında, Romanya ile bağları ve Transilvanya’yı bir turizm merkezi olarak tanıtması nedeniyle ‘Transilvanya Prensi‘ unvanı teklif edildi. Tabii tüm bunlar, birçok insanı Prens’in aslında bir vampir olabileceğine inandırmaya yetti. Prens’in açık tenli olması da işi kötüleştiriyor.

Hz İsa Bir Uzaylıydı!

Bu komplo teorisini çıkaranlar Hz. İsa’nın sadece varlığına ve mucizeler gerçekleştirdiğine inanmıyor, ayrıca tüm bunları uzaylı olduğu için yapabildiğini de iddia ediyor. Daha da ilginci onun normal bir uzaylı da değil, Reptillian (Kertenkele) olduğuna inanıyorlar.

Böylece bir yandan new age modasına göz kırpıyor, diğer yandan da Reptillian’cıları kafalamayı amaçlıyorlar. Bir taşla iki kuş! Uyanıklar sizi…

İnternet Dâbbetü’l-arz’dır!

Dabbe filmlerinin etkisinden midir bilinmez ama, İslam’a göre kıyamet alametleri arasında sayılan Dâbbetü’l-arz’ın aslında internet olduğunu iddia eden sayısız insan mevcut.

Hatta bunu iddia edenler arasında koca koca profesörlerin bile olması olayın vahametini daha da arttırıyor.

Yazar: Gökhan Cılam

Galaktik dominasyon hedefinde emin adımlarla ilerleyen bir yazar, uzay ve zaman çizgisinin ötesine çıkmaya çalışan maceraperest bir yönetmen, kara deliğin derinliklerinde senfoni yazan tutkulu bir müzisyen...

İlginizi Çekebilir

komplo teorileri

En Uçuk Komplo Teorileri #6

Yazı dizimizin müdavimleri şimdiye dek en çılgın, en uçuk, en mantıksız komplo teorileriyle karşılaştığını düşünmüş …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et