bilimkurgu kulubu

Araştırma komplo teorileri

Tarih: 8 Haziran 2022 | Yazar: Gökhan Cılam

0

En Uçuk Komplo Teorileri #4

Bitti mi sandınız? Hayır! Gün geçmiyor ki insan zekâsının (şu durumda ahmaklığının daha doğru olacak) sınırlarını zorlayan komplo teorilerine yenileri eklenmesin. 

O hâlde lafı daha fazla uzatmayalım ve aklın sınırlarını zorlayan komplo teorilerini derlediğimiz yazı dizimizin dördüncü bölümüne yelken açalım…

Coronavirüs’ü 5G Teknolojisi Yaydı!

Baz istasyonlarının virüs yayabildiğini biliyor muydunuz? Yaymıyorlar da zaten. Ama enteresan bir grup insan, 5G teknolojisinin Covid’i yaydığına inanıyor.

Bu komplo teoricilerimize radyo dalgası ve 5G nedir diye bir araştırmalarını önerip bilimsel hiçbir dayanağı olamayacak bu teoriyi geçiyor ve diğer garipliklerimize bakıyoruz.

 ABD, Covid 19’u Laboratuvarda Yarattı!

Biz Covid-19’u Çin’de bir yarasa çorbacısında çıktı diye biliyorduk. Sonra aslında Çin’de bir pangolinden yayıldı dediler. Sonra yine yarasaya kaldı ihale. Hatta bu konu hakkında South Park bir parodi bile yaptı. Ama başka iddialar da var.

Bazı Çinli komplo teoricilerine göre Covid-19 virüsünü ABD ordusu laboratuvarda yaptı. Ardından da bunu sızdırıp suçu Çin’e attı. Yorumsuz…

AIDS’i CIA Yarattı!

“Covid Çin’de mi çıktı, ABD laboratuvarlarında mı üretildi?” tartışmaları yeni değil. 1980’ler ve 90’lardaki en korkulu hastalıkların başında gelen AIDS, bazı komplo teoricilerine göre CIA tarafından Afro-Amerikalı eşcinselleri imha etmek için çıkarılmış.

Kim hem ırkçı hem de cinsiyetçi bir virüs yapmak ister bilmiyoruz ama görünen o ki virüs tüm milletlere ve cinsiyetlere bulaşabiliyor. O yüzden cinsiyetçilikten ve ırkçılıktan kaçının ey komplo teoricileri diyor ve bir sonraki komplomuza geçiyoruz.

Dinozorların Nesli Hiç Tükenmedi!

Biz dinozorlar 65 milyon yıl önce Dünyamıza düşen meteorun etkileri ile yok oldu diye biliyoruz. Ama Jurassic Park hayranı komplo teoricilerimize göre durum böyle olmamış. Uzaylı bir medeniyet, dinozorlar yok olmadan önce onları alıp götürmüş.

Sonra ne mi olmuş? İşte burası ilginç: Dinozorlar üstün uzaylı teknolojisi ile insan kılığına sokulup Dünya’ya geri gönderilmiş ve şimdi de aramızda gizlice yaşıyorlarmış. Hatta medyayı da dinozor insanlar yönetiyormuş… Gerçekten akıl alır gibi değil.

The Beatles Üyeleri Aslında Gizli Ajanlardı!

Siz The Beatles’ı Rock’n Roll’u tüm dünyada popülerleştiren grup mu sanıyordunuz? İddialara göre Beatles üyeleri göründükleri gibi değilmiş, meğer birer İngiliz gizli ajanıymış. Görevleri ne mi dersiniz? Amerikan gençliğini uyuşturucuya alıştırmak!

Beyniniz hâlâ yanmadıysa nedenini de okuyun: Çünkü İngiltere Kraliçesi Elizabeth, sadece kraliçe değil aynı zamanda uluslararası büyük bir uyuşturucu şebekesinin lideriymiş ve tüm bunlar onun emriyle gerçekleştirilmiş.

Beyin yakan, akılları altüst eden komplo teorilerimizin sonuna geldik. Umarım keyifli anlar yaşamışsınızdır. Siz siz olun komplo teorilerine inanmayın ama komplosuz da kalmayın…

Kaynakça:

Etiketler: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Yeryüzünde verdiği savaşlarla yaralı düşmüş uzay gezgini bir yazar, uzay ve zaman çizgisinin ötesine çıkmaya çalışan maceraperest bir yönetmen, kara deliğin derinliklerinde senfoni yazmaya çalışan tutkulu bir müzisyen. Dünyayı ele geçirme planlarını rafa kaldırıp Mars, Europa ve Titan'ı boyunduruğu altına almaya uğraşan çılgın bir hayalperest.