bilimkurgu kulubu

Araştırma komplo teorileri

Tarih: 2 Eylül 2021 | Yazar: Gökhan Cılam

0

En Uçuk Komplo Teorileri #1

Son dönemde Covid 19’un da yayılmasıyla komplo teorileri son derece popüler oldu. Ama bırakın Covid aşısındaki nano çipçileri, Ay’a gidilmedicileri… Şimdi çok daha abartılı ve uçuk komplo teorileri ile karşınızdayız.

“Yok ya, bunlardan daha uçuğu da olamaz,” demeyin. Çünkü ne kadar uçuk komplo teorileriyle karşılaşacağınızı hayal bile edemezsiniz. O halde lafı daha fazla uzatmayalım ve aklın sınırlarını zorlayan komplo teorilerini derlediğimiz yazı dizimizin ilk bölümüne yelken açalım…

Kızıl Saçlı İnsanlar Aslında Uzaylı!

Kızıl saçlıların acı eşiğinin düşük olduğunu duymuşsunuzdur. Yine kan gruplarının da genellikle RH Negatif olduğu söylenir. Ancak komplo teorimiz, kızıl saçlıların bu minik farklılıklarını uzaylı olmalarına bağlıyor. Buna göre Lyran adlı uzaylı bir tür, eski çağlarda Dünya’ya gelip Vikingler’i oluşturuyor ve kızıl saçlılar da Vikingler’den Dünya’ya yayılıyor.

Bu teoriyi destekleyenler, özellikle Avrupa ve Amerika’da kızıl saçlıların pek çok kez ülkelerini yönettiğini belirtiyor. Günümüzde de kızıl saçlı insan görünümlü uzaylı liderlerin Dünya’yı perde arkasından yönettiğini iddia ediyorlar. O yüzden kızıl saçlıysanız size iyi bir haberimiz var: Belki siz de bir gün Dünya’yı yönetebilirsiniz!

Naziler’in Uçan Daireleri

Bu komplo teorisine göre UFO fenomeninin temelinde Naziler var. UFO’ları 2. Dünya Savaşı’ndan kısa süre önce Naziler’in geliştirdiğini iddia eden bu teoriye göre, Naziler’in Antarktika üzerinde bir uçan daire üssü var. Hatta 2. Dünya Savaşı’nın kaybedilmesi kesinleşince Naziler’in bir kısmının uçan dairelerine binip Dünya’yı terk ettiği ve doğru zaman gelince geri dönecekleri iddia ediliyor.

Dünya’yı terk edip nereye mi gitmişler? Bazıları Ay’ın karanlık tarafına gittiklerini iddia ediyor. Çok mu saçma geldi? Peki bu komplo teorisinden yola çıkılarak Iron Sky (2012) adlı bir filmin yapıldığını biliyor muydunuz?

Ay Gerçek Değil!

Ay’a gidilmedicileri şaşırtacak, Naziler’in Ay’a üs kurduğuna inananları kızdıracak bir komplo teorisi ile karşınızdayız. David Icke adlı ünlü komplo teoricisinin de desteklediği bu iddiaya göre Ay gerçek bir gök cismi değil!

Ay’ın yapay bir gök cismi olduğuna dair iddiaları muhtemelen birçoğunuz duymuştur. Ancak bu seferki iddia bambaşka bir şey. Bu kişilere göre Ay diye bir şey aslında yok. Ama bazı gizli güçler, nedenini bilmediğimiz bir şekilde bizleri kandırıyor. Bunun için de gökyüzüne dev bir projektör ile Ay görüntüsü hologramı yansıtıyorlar! Ay üzerine yapılmış binlerce yıllık literatür çalışmasını ve bilimsel kaynakları hiçe sayan bu komplo teorisi ile uğraşmayı Nazi Uçan Dairecilerine bırakıp bir sonraki uçarılığımıza geçelim.

Saddam Hüseyin’in Yıldız Geçidi

ABD 2003 yılında Irak’ı işgal ettiğinde, Irak’ın “Gizli Kitle İmha Silahları” olduğunu ileri sürmüştü. Söz konusu komplo teorisine göre, bu silahların başını Stargate (Yıldız Geçidi) çekiyordu! Evet, filmleri ve dizileri olan Stargate’den bahsediyoruz.

Buna göre Saddam Hüseyin, antik uzaylı bir uygarlık ile iletişim halindeydi ve Dünya’yı yakında uzaylılar işgale girişecekti. Hatta bahsi geçen uzaylı uygarlık, Antik Sümerli Annunakiler’in ta kendisiydi (Sümer Tanrıları). Sağ olsun eski ABD Başkanı George W. Bush, Irak’ı işgal ederek bizi uzaylıların gazabından kurtardı!

Kuşlar Gerçek Değil!

Evet, yanlış okumadınız. Bir grup insan kuşların gerçek olmadığını iddia ediyor. Peter McIndoe adlı kişi tarafından ortaya atılan bu komplo teorisini yüz binlerce insan da destekliyor. İlginç değil mi?

Bu komplo teorisine göre ABD’deki kuşlar hükümet tarafından yok edildi. Yerine kuş görünümlü dronlar geçirildi ve bu sayede hükümet insanları rahatça izliyor. Hatta bu kuş görünümlü dronlar, elektrik tellerine konarak kendilerini şarj edip hükümetin istediği kişilerin üzerine veya arabalarına da pisleyebiliyor! İnanmadınız mı? Facebook sayfaları bile var!

Eh, şimdilik aklınıza bu kadar yüklendiğimiz yeter. Uçuk kaçık komplo teorilerini listelediğimiz yazı dizimizin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Yeryüzünde verdiği savaşlarla yaralı düşmüş uzay gezgini bir yazar, uzay ve zaman çizgisinin ötesine çıkmaya çalışan maceraperest bir yönetmen, kara deliğin derinliklerinde senfoni yazmaya çalışan tutkulu bir müzisyen. Dünyayı ele geçirme planlarını rafa kaldırıp Mars, Europa ve Titan'ı boyunduruğu altına almaya uğraşan çılgın bir hayalperest.