seran demiral - ozan erturk - penguen kitabevi - bilimkurgu- soylesi

Seran Demiral ve Ozan Ertürk ile Bilimkurgu Söyleşisi

Bilimkurgu yazarı Seran Demiral ve Ozan Ertürk, 27 Ağustos Cumartesi günü Penguen Kitabevi’nde okurlarıyla buluşuyor. Moderatörlüğünü Bilimkurgu Kulübü’nün kurucusu ve genel yayın yönetmeni İsmail Yamanol‘un üstleneceği söyleşi, saat 18.00’de başlayacak.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde açtığı şubeleriyle adından söz ettirmeyi başaran Penguen Kitabevi’nin kültür etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek söyleşide, Sanal Kent romanının yazarı Seran Demiral ile Ruhban romanının yazarı Ozan Ertürk, yerli bilimkurgu edebiyatına dair görüş ve fikirlerini okurlarıyla paylaşacak. Penguen Kitabevi ile Eksik Parça Yayınları‘nın ortaklaşa düzenlediği etkinliğe ilişkin aşağıdan ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

Konu: Bilimkurgu Eserlerinde Karakter ve Yeni Nesil Bilimkurgu
Tarih: 27 Ağustos 2022, Cumartesi
Başlangıç Saati: 18.00
Mekân: Penguen Kitabevi Suadiye
Adres: Bağdat Cad. No:408, 34740 Kadıköy/İstanbul
İletişim: info@penguenkitabevi.com

Seran Demiral Kimdir?

seran demiral kapak

1989’da İstanbul’da doğdu. Kadıköy Anadolu Lisesi ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitenin sosyoloji bölümünde Çevrimiçi Çocuklukta Özneleşme Mekanizmaları ismindeki teziyle doktora eğitimini tamamladı. İlkgençlik yıllarından bu yana kurgu yazarlığını sürdüren Demiral’ın Münzevi ve Hissizleşme isimli fantazya romanları; Kafası Karışıklar başlığı altında çocuklarla felsefe ekseninde yazdığı Benden Bize ve Bizden Dünyaya isimli kurgusal çalışmaları, Parmak Uçları, Likya’nın Şarkısı ve Hatırla ismini taşıyan gençlik romanları yayımlandı.

Aynı zamanda bilimkurgu, feminist ütopya, eko-kurgu gibi türlerde yazmayı sürdüren Demiral’ın Hayat Üretim Merkezi ve Sanal Kent isminde bilimkurgu romanları ile çeşitli antolojilerde yayımlanmış öyküleri de bulunuyor. Bu öykülerden genetik bilimkurguyla kadın yazınını buluşturan Gebe, 2021 yılında Futurchia isimli antolojide İtalyanca yayınlandı. 2022’de Kıyamet Alametleri derlemesinde kendine yer bulan post-apokaliptik bilimkurgu öyküsü Fırtına ise, bir yandan başka dillere çevrilirken bir yandan roman hacmine bürünmeye devam ediyor.

Ozan Ertürk Kimdir?

ozan-erturk-3

Ozan Ertürk, Eskişehirli. 20 Ocak 1985 yılında, 15.40’ta Ankara’da doğdu. Erken yaşta bilim, rap müzik, internet ve sanatla tanıştı. 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Açık Radyo’da iki yıl boyunca haftada beş gün caz tarihi programı hazırlayıp sundu. Yıllarca reklamcılık ve metin yazarlığı yaptıktan sonra Ruhban romanı ile kurgu dünyasına adım attı.

Yazar: Bilimkurgu Kulübü

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...

İlginizi Çekebilir

bilimkurgu animesi

Eskilerden İzlenesi 10 Bilimkurgu Animesi

Gözden kaçmış ve uygun bir yerelleştirme veya özel bir yayın hizmeti almadığı için unutulmuş zengin …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et