bilimkurgu kulubu

Etkinlik

Tarih: 6 Kasım 2016 | Yazar: İsmail Yamanol

0

mangAnime Türkiye Kasım Etkinliği: Miss Hokusai

manganimetr-miss-hokusai-postermangAnime Türkiye sitesinin anime film gösterimi ve atölye çalışmaları, 2016’nın Sonbahar sezonunu tamamlıyor. Bu sezonun son animesi, uluslararası festivallerden bolca ödül almış “Sarusuberi: Miss Hokusai” olacak.

2015’in Eylül ayından beri düzenlenmekte olan mangAnime Türkiye anime film gösterim ve atölye etkinliklerinde, her ay önemli bir anime film klasiği gösteriliyor ve ardından da çözümlemesi ile izleyicilerle sohbet yapılıyor. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsediliyor. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenen her atölye sonundaki çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi, Kuzgun Çizgiromanevi’nin hediyesi olan bir Türkçe manga seti kazanıyor.

12 Kasım 2016 (Cumartesi) tarihinde düzenlenecek etkinlik, tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsizdir. Etkinliğin başlangıç saati 13:00, bitiş saati 17:00 şeklindedir. Gösterilen bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılıdır.

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)
Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. 61, Kadıköy, 34722 / İstanbul
http://takortak.org/atolye/kadikoy/

[imdb id=”tt3689910″]

1814 yılının Japon başkenti Edo, her türden insana evsahipliği yapmakta. Samuraylar, tacirler, soylular, köylüler, sanatçılar… ve belki de doğaüstü varlıklara bile. Şehrin sakinlerinden ikisi, ünlü sanatçı Tetsuzo ve 23 yaşındaki üçüncü kızı O-Ei. Tetsuzo’yu tüm dünya uzun zaman sonra Katsushika Hokusai olarak tanıyacak; hatta Renoir, Van Gogh, Monet ve Klimt gibi dev ressamları bile etkileyecek. Ama pek az kişi, ona tüm hayatı boyunca destek olan kızını bilir. İşte bu hikaye, Usta Hokusai’nin kızının bilinmeyen öyküsü…

Sarusuberi: Miss Hokusai anime film gösterim ve atölyesi için Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

mangAnime kapak

mangAnime Türkiye, 2015 yılı Aralık ayında anime ve manga severleri bir araya getirmek için yayına başlayan bir internet sitesi. Kısa zamanda hızla büyüyen ve yakaladığı gelişim ivmesini sürdüren mangAnime Türkiye, bir yandan Japon animasyonu ve çizgi romanı ile ilgili son gelişmeleri takipçileri ile paylaşırken, diğer yandan inceleme ve tanıtım yazıları ile manga ve anime dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye’de manga ve anime denince akla gelen her şeyin bir arada okurlara sunulduğu sitede; ayrıca bilgisayar oyunları, anime ve manga kökenli figürler, Japonya ve Japon kültürü hakkında da birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici içerikler yer alıyor.

Kendileri de anime ve manganın büyülü dünyasında zaman geçirmekten keyif alan mangAnime Türkiye ekibi, düzenledikleri anime gösterimleri, film okuma atölyeleri ve benzeri etkinliklerle heyecanlarını geniş bir grupla paylaşmayı hedefliyor.

mangAnime Türkiye‘yi resmi internet sitelerinin yanı sıra, Facebook ve Twitter‘dan da takip edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…