mangAnime Türkiye Haziran Etkinliği: Escaflowne – The Movie

mangAnime Türkiye - Anime Gösterim ve Atölye - etkinlik afis11 Haziran, İstanbul; mangAnime Türkiye sitesinin anime film gösterimi ve atölye çalışmaları, Haziran ayında konu edilecek klasik fantastik/mecha/aksiyon filmi “Escaflowne: The Movie” ile 2016’nın ilk yarısını tamamlıyor. Etkinlikler Eylül ayından itibaren, ayda iki kez olmak üzere artarak devam edecek.

Etkinlik dizisinde Ocak ayından beri her ay önemli bir anime film klasiği gösterildi ve ardından da çözümlemesi yapıldı. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsedildi. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenen her atölye sonundaki çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi, Kuzgun Çizgiromanevi’nin hediyesi olan bir Türkçe manga seti kazandı.

2016 yılı ilk yarısını tamamlayacak Haziran etkinliğinin tarihi:
– 11 Haziran 2016, Cts. / Escaflowne: The Movie (Burak N. Aydın, Merve Çay, Bülent Tellan)

Etkinlik tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsizdir. Etkinliğin başlangıç saati 13:00, bitiş saati 17:00. Gösterilen bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılıdır.

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)
Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. 61, Kadıköy, 34722 / İstanbul
http://takortak.org/atolye/kadikoy/

[imdb id=”tt0270933″]

Hitomi Kanzaki, depresyona boğulmuş ve tek isteği bu dünyadan kaybolup gitmek olan genç bir kadın. Bu yoğun arzusu, onu Gaea dünyasına çekecek ve hayatı tamamen değişecek. Bir tanrıça zannedildiği bu fantastik diyarda, kaderi krallığını kaybetmiş genç savaşçı prens Van Fanel ile bütünleşecek. Ve bu gerçekleştiğinde, efsanelerdeki savaş tanrısı Escaflowne bir kez daha hayat bulacak. Düşmanlarını yoketmeye and içmiş Van, nihayet Ejder Zırhı Escaflowne’nin epik gücü ile tüm hayal ettiklerini yapabilir. Acaba Hitomi, Escaflowne’nin büyüsüne kapılıp her şeyi yoketmeye meyilli Van’ı kurtarabilecek mi; yoksa Gaea sadece tarihte bir sayfa olarak yok mu olacak?

Escaflowne: The Movie anime film gösterim ve atölyesi için Facebook etkinlik sayfasına bu linkten gidebilirsiniz.

mangAnime kapak

mangAnime Türkiye, 2015 yılı Aralık ayında anime ve manga severleri bir araya getirmek için yayına başlayan bir internet sitesi. Kısa zamanda hızla büyüyen ve yakaladığı gelişim ivmesini sürdüren mangAnime Türkiye, bir yandan Japon animasyonu ve çizgi romanı ile ilgili son gelişmeleri takipçileri ile paylaşırken, diğer yandan inceleme ve tanıtım yazıları ile manga ve anime dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye’de manga ve anime denince akla gelen her şeyin bir arada okurlara sunulduğu sitede; ayrıca bilgisayar oyunları, anime ve manga kökenli figürler, Japonya ve Japon kültürü hakkında da birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici içerikler yer alıyor.

Kendileri de anime ve manganın büyülü dünyasında zaman geçirmekten keyif alan mangAnime Türkiye ekibi, düzenledikleri anime gösterimleri, film okuma atölyeleri ve benzeri etkinliklerle heyecanlarını geniş bir grupla paylaşmayı hedefliyor.

mangAnime Türkiye‘yi resmi internet sitelerinin yanı sıra, Facebook ve Twitter‘dan da takip edebilirsiniz.

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Ümit Kireççi ile Bilimkurgu Öykülerinde Mizah

Türkiye’nin ilk ve tek bilimkurgu kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi‘nin Perşembe …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin