mangAnime Türkiye Ekim Etkinliği: Bakemono no Ko

manganimetr-etkinlik-poster-bultenmangAnime Türkiye sitesinin anime film gösterimi ve atölye çalışmaları, 2016’nın ikinci yarısında devam ediyor. Sonbahar sezonunun ikinci animesi, geçen sezonda izlediğimiz Summer Wars ile tanıdığımız başarılı yönetmen Mamoru Hosoda’nın ödüllü filmi “Bakemono no Ko” (The Boy and The Beast) olacak.

2015’in Eylül ayından beri düzenlenmekte olan mangAnime Türkiye anime film gösterim ve atölye etkinliklerinde, her ay önemli bir anime film klasiği gösteriliyor ve ardından da çözümlemesi ile izleyicilerle sohbet yapılıyor. Atölye bölümlerinde filmlerin yapımından, konularından, temalarından, hikayelerinden, karakterlerinden ve çeşitli ayrıntılarından bahsediliyor. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de düzenlenen her atölye sonundaki çekilişlerde, etkinliğe katılanlar arasından bir kişi, Kuzgun Çizgiromanevi’nin hediyesi olan bir Türkçe manga seti kazanıyor.

15 Ekim 2016 (Cumartesi) tarihinde düzenlenecek etkinlik, tüm sinema ve anime meraklılarına açık ve ücretsizdir. Etkinliğin başlangıç saati 13:00, bitiş saati 17:00. Gösterilen bütün filmler Japonca seslendirmeli ve Türkçe altyazılıdır.

Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)
Rasimpaşa Mah. Duatepe Sok. 61, Kadıköy, 34722 / İstanbul
http://takortak.org/atolye/kadikoy/

[imdb id=”tt4272866″]

Shibuya sokaklarında yaşayan öksüz ve evsiz Ren, birdenbire kendini canavarlarla dolu fantastik bir dünyada bulur. Bu zor anında onu yanına alan sert savaşçı Kumatetsu, çocuğu öğrencisi yapmaya karar verir ve ismini Kyuta koyar. Pek de iyi anlaşamayan, çok farklı karakterlere sahip Kumatetsu ve Kyuta, eğitimler ilerledikçe bir çeşit baba/oğul ilişkisi kurmaya başlar. Her iki dünyayı da içine çekmeye başlayan bir karanlık gücün ortaya çıkması, bu tuhaf ikilinin ilişkilerini test edecek en önemli olaya yol açacaktır…

“Bakemono no Ko” anime film gösterim ve atölyesi için Facebook etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

mangAnime kapak

mangAnime Türkiye, 2015 yılı Aralık ayında anime ve manga severleri bir araya getirmek için yayına başlayan bir internet sitesi. Kısa zamanda hızla büyüyen ve yakaladığı gelişim ivmesini sürdüren mangAnime Türkiye, bir yandan Japon animasyonu ve çizgi romanı ile ilgili son gelişmeleri takipçileri ile paylaşırken, diğer yandan inceleme ve tanıtım yazıları ile manga ve anime dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye’de manga ve anime denince akla gelen her şeyin bir arada okurlara sunulduğu sitede; ayrıca bilgisayar oyunları, anime ve manga kökenli figürler, Japonya ve Japon kültürü hakkında da birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici içerikler yer alıyor.

Kendileri de anime ve manganın büyülü dünyasında zaman geçirmekten keyif alan mangAnime Türkiye ekibi, düzenledikleri anime gösterimleri, film okuma atölyeleri ve benzeri etkinliklerle heyecanlarını geniş bir grupla paylaşmayı hedefliyor.

mangAnime Türkiye‘yi resmi internet sitelerinin yanı sıra, Facebook ve Twitter‘dan da takip edebilirsiniz.

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Ümit Kireççi ile Bilimkurgu Öykülerinde Mizah

Türkiye’nin ilk ve tek bilimkurgu kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi‘nin Perşembe …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin