Hayali Muhabbetler #3: Kurgusal Yaratıklar

Altkültür sohbet etkinlikleri “Hayali Muhabbetler”in 2016 yılı programını 9 Ocak tarihinde Tasarım Atölyesi’nde (TAK) başlatıyoruz. Üçüncü etkinliğin konusu “Kurgusal Yaratıklar” olacak. Fantastik kültürden bilimkurguya, video oyunlarından animelere kadar ele geçirdiğimiz ne kadar müthiş, korkunç, acayip ve sevimli yaratık varsa hepsini masaya yatırıyor ve hilkat garibesi evrenlere yolculuk yapıyoruz.. Kadim ejderhalardan asit kanlı uzaylı canavarlara, sarı küçük farelerden dev pençeli dev dişli azmanlara dek her şeyden bahsedeceğiz. Etkinliğe katkıda bulunan gruplar: FRPNET, Karı Koca Gaming, Fragtist, mangAnime Türkiye ve Bilimkurgu Kulübü. Tüm altkültür meraklılarını ücretsiz düzenlenen bu keyifli etkinliğe bekliyoruz.

Söyleşi Programı:

13:00 – 13:45: Fantastik Kültürde Yaratıklar (Kayra Keri Küpçü, Özay Şen)
13:45 – 14:00: Ara
14:00 – 14:45: Video Oyunlarda Yaratıklar (Ceyda Doğan Karaş, İlker Karaş)
14:45 – 15:00: Ara
15:00 – 15:45: Anime/Manga’da Yaratıklar (Burak N. Aydın)
15:45 – 16:00: Ara
16:00 – 16:45: Bilimkurgu Eserlerinde Yaratıklar (İsmail Yamanol, Hamdi Güzeliş, Burak M. Kılıç)

hayali-muhabbetler-logo

Ulaşım Bilgileri:

  • Eğer Minibüs Caddesi üzerinden Kadıköy-Pendik (Beyaz şapkalı olanlar) minibüsü ile geliyorsanız, Halitağa Caddesi’ne çıkan yolda, Çeşme olarak bilinen yerde inmeniz gerekiyor. Karakolhane Caddesi’ne dönüp, sağdaki 4. sokağa girip yolu bitirdiğinizde TAK binasını karşınızda bulacaksınız.
  • Eğer Metro kullanacaksanız, Kadıköy-Kartal metrosuna binip Ayrılıkçeşmesi durağında inmeli ve Şükrü Saraçoğlu Stadı’na doğru giden Taşköprü Caddesi’ni çıkıp mezarlığı görünce sağa kıvrılan yola girip karşınıza çıkan ilk sol sokağa girmeniz yeterli olacaktır.
  • Eğer şehir hatları vapurlarını ya da motorları kullanıyorsanız, Rıhtım caddesinde deniz sol tarafınızda kalacak şekilde ilerlemeniz ve Murat Muhallebicisi’ni geçtikten sonra 2. sol olan Uzun Hafız sokağa girip, yolu bitirmeniz gerekli.

Çeşitli konularda ayrıntılı bilgi almak isteyenler, etkinliğin resmi Facebook sayfasına buradan ulaşabilirler. Altkültür etkinliklerini seven herkes ile 9 Ocak’’ta görüşmek üzere, şimdiden iyi eğlenceler.

Yer: Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)
Tarih: 9 Ocak Cumartesi
Konu: Kurgusal Yaratıklar
Saat: 13:00 – 17:00

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

dergicilik-soylesi

İnternet Çağında Dergicilik

Antares, X- Bilinmeyen, Atılgan, Nostromo, Davetsiz Misafir… Türkiye, zamanında pek çok bilimkurgu dergiciliği girişimine sahne …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin