bilimkurgu kulubu

Etkinlik

Tarih: 26 Kasım 2015 | Yazar: İsmail Yamanol

0

Hayali Muhabbetler #2: Star Wars

Altkültür sohbet etkinlikleri dizisi “Hayali Muhabbetler”in ikincisi geliyor. 5 Aralık tarihinde Tasarım Atölyesi Kadıköy’de (TAK) düzenlenecek olan bu etkinliğin teması Star Wars. Hazır yedinci film gösterime girecekken, biz de Star Wars’u konu edip, altını üstüne getirelim istedik. Etkinlikte Star Wars filmlerinden animasyon dizilerine, romanlardan çizgiromanlara, video oyunlarından hayran topluluklarına, iptal edilen Expanded Universe içeriğinden, Star Wars fenomeninin diğer altkültür yansımalarına kadar her şeyi ele alacağız. Etkinliğe katkıda bulunan gruplar FRPNET, Bilimkurgu Kulübü, Karı Koca Gaming, Fragtist, mangAnime Türkiye ve YıldızSavaşları.com. Tüm altkültür ve Star Wars meraklılarını, ücretsiz düzenlenen bu keyifli etkinliğe bekliyoruz.

Söyleşi Programı:

13:00 – 14:00: Star Wars’ın Alt Kültür’deki Anlam ve Önemi (Kayra Keri Küpçü, Özay Şen)
14:00 – 14:20: Ara
14:20 – 15:20: Expanded Universe ve SW Göndermeleri (Orçun Öztürk, Bülent Tellan)
15:20 – 15:40: Ara
15:40 – 16:40: Video Oyunlarında SW (Ceyda Doğan Karaş, İlker Karaş)
16:40 – 17:00: Ara
17:00 – 18:00: Star Wars Hayran Toplulukları (Ateş Çetin)

hayali-muhabbetler-logo

Ulaşım Bilgileri:

  • Eğer Minibüs Caddesi üzerinden Kadıköy-Pendik (Beyaz şapkalı olanlar) minibüsü ile geliyorsanız, Halitağa Caddesi’ne çıkan yolda, Çeşme olarak bilinen yerde inmeniz gerekiyor. Karakolhane Caddesi’ne dönüp, sağdaki 4. sokağa girip yolu bitirdiğinizde TAK binasını karşınızda bulacaksınız.
  • Eğer Metro kullanacaksanız, Kadıköy-Kartal metrosuna binip Ayrılıkçeşmesi durağında inmeli ve Şükrü Saraçoğlu Stadı’na doğru giden Taşköprü Caddesi’ni çıkıp mezarlığı görünce sağa kıvrılan yola girip karşınıza çıkan ilk sol sokağa girmeniz yeterli olacaktır.
  • Eğer şehir hatları vapurlarını ya da motorları kullanıyorsanız, Rıhtım caddesinde deniz sol tarafınızda kalacak şekilde ilerlemeniz ve Murat Muhallebicisi’ni geçtikten sonra 2. sol olan Uzun Hafız sokağa girip, yolu bitirmeniz gerekli.

Çeşitli konularda ayrıntılı bilgi almak isteyenler, etkinliğin resmi Facebook sayfasına buradan ulaşabilirler. Altkültür etkinliklerini seven herkes ile 5 Aralık’ta görüşmek üzere, şimdiden iyi eğlenceler.

Yer: Tasarım Atölyesi Kadıköy (TAK)
Tarih: 5 Aralık Cumartesi
Konu: Star Wars
Saat: 13:00 – 18:00

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…