havlunu kap gel parti

Havlunu Kap Gel: Otostopçunun Galaksi Rehberi Partisi

Dünyadaki diğer otostopçular ile aynı anda havlu partisinde olmaya ne dersiniz? Alfa Yayınları, Bilimkurgu Kulübü, Feza Gezginleri, Kayıp Rıhtım ve Muzip Masal Cini tarafından ortaklaşa düzenlenen bu eğlenceli ve sıra dışı etkinliğe davetlisiniz.

Otostopçunun Galaksi Rehberi’nin havlular konusunda söyleyecek bir çift sözü var. “Bir havlu,” der, “Yıldızlararası seyahat eden bir otostopçunun sahip olabileceği neredeyse en işe yarar şeydir. Bir kere pratikte büyük değeri vardır. Jaglan Beta’nın soğuk aylarında yol alırken ısınmak için ona sarınabilirsiniz, Santraginus V’in ışıl ışıl mermer kumsallarında baş döndürücü deniz buharını içinize çekerken üzerine yatabilirsiniz, çöl dünyası Kakrafoon’un kıpkırmızı ışıldayan yıldızlarının altında onu üzerinize örtüp uyuyabilirsiniz, ağır ağır akan Moth ırmağı üzerinde seyrederken mini salınıza yelken yapabilirsiniz, yumruk yumruğa dövüşlerde kullanmak üzere ıslatabilirsiniz, zehirli gazlardan korunmak ya da Traal’ın Kurt gibi acıkmış Cırtlak Canavarı’nın bakışlarından kaçmak için başınıza sarabilirsiniz, acil durumlarda havlunuzu imdat işareti olarak sallayabilirsiniz ve tabii ki, hâlâ yeterince temiz görünüyorsa onunla kurulanabilirsiniz.

Daha da önemlisi, bir havlu büyük psikolojik değere sahiptir. Herhangi bir sebeple, şuursuz bir gezgin bir otostopçunun yanında havlusunun olduğunu fark ederse, otomatik olarak bir diş fırçası, yüz koruyucu maske, sabun, bir kutu bisküvi, termos, pusula, harita, bir yumak ip, sivrisinek ilacı, yağmurluk, uzay giysisi vs. olduğunu da varsayacaktır. Üstelik bunun da ötesinde o şuursuz gezgin bunlardan herhangi birini veya otostopçunun kazara “kaybetmiş” olabileceği bir düzine başka eşyayı ona seve seve ödünç verecektir. Çünkü o şuursuz gezgin, otostopla galaksiyi kateden, yalnızca temel ihtiyaçlarını gidererek zorlu şartlarda yaşayan, korkunç tehlikelerle savaşıp galip gelen ve hâlâ havlusunun yerini bilen birinin hiç şüphesiz baş etmesi güç biri olduğunu düşünecektir… “

25 Mayıs Cumartesi günü Kadıköy Mecra’da düzenlenecek olan Havlu Günü partisine hepinizi bekliyoruz… Belki de hayat, evren ve her şeye dair nihai sorunun cevabını bu gecede bulacaksınız!

“Uzayın yukarıda bir yerlerde bahsi geçen münasebetsizliğine karşı yapabileceğiniz tek şey, Pan Galactic Gargle Blaster içerek bir şey yapmamaktır.”

Gece boyu sürprizlere hazır olun! Ayrıca konsepte uygun olarak dilerseniz bornozunuzla gelebilirsiniz!

Yer: Kadıköy, Mecra

Tarih25 Mayıs Cumartesi

Saat21’den itibaren

Giriş Ücreti20 TL. [Bilet Al]

Not: Etkinlik 100 kişiyle sınırlıdır. Rozetinizi istemeyi unutmayın! Facebook Etkinlik sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

2. berkol bilimkurgu gunleri

2. Berkol Bilimkurgu Günleri 1 Aralık’ta Başlıyor

Türkiye’de ilk ve tek olan Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi’nin düzenlediği 2. Berkol Bilimkurgu Günleri, …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin