Etkinlik gokhan cilam persembe soylesileri kisa film yonetmenligi

Tarih: 25 Ocak 2023 | Yazar: Bilimkurgu Kulübü

0

Gökhan Cılam ile Kısa Film Yönetmenliği Üzerine

Türkiye’nin ilk ve tek bilimkurgu kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi‘nin Perşembe Söyleşileri, 26 Ocak akşamı Renkler Ülkesi, Farklı Dünyalar, Altın Gelecek, Makine Dünyası gibi kısa filmlerin ödüllü yönetmeni Gökhan Cılam’ı ağırlıyor. Söyleşi, moderatörlüğünü kulübümüzün genel yayın yönetmeni İsmail Yamanol‘un üstleneceği ve her ay bir kısa film yönetmeninin konuk edileceği uzun soluklu etkinlik serisinin ilki olacak.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde sinema eğitimi alan Cılam, yüksek lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Öğrenimi boyunca ve sonrasında çektiği kısa filmlerle çeşitli festivallerde ödüller aldı. Öğretim görevlisi olarak akademik hayata da atılan yönetmen, özellikle bilimkurgu türünde yaptığı deneysel kısa film ve animasyon çalışmalarıyla ses getirdi.

gokhan cilam

Öncesinde yönetmenin kısa filmlerinden oluşan bir seçkinin de gösterileceği söyleşide, hem Gökhan Cılam’ın sanatsal kariyeri hem de kısa film yönetmenliğine dair merak edilenler masaya yatırılacak.

Söyleşiye katılım ücretsizdir. Rezervasyon için obdbilimkurgukutuphanesi@gmail.com adresine e-posta göndermeniz veya 0216 349 31 31 telefon numarasını aramanız gerekmektedir.

  • Etkinliğin AdıKısa Film Yönetmenleri Anlatıyor: Gökhan Cılam
  • MekânÖzgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi (Safa Sokak, No: 20 Moda/Kadıköy)
  • Tarih: 26 Ocak 2023, Perşembe
  • Saat19.00

Etiketler: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...