bilimkurgu kulubu

Etkinlik aykut kence evrim konferansı

Tarih: 30 Ocak 2017 | Yazar: Bilimkurgu Kulübü

0

11. Aykut Kence Evrim Konferansı (18-19 Şubat 2017)

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile Evrim Ağacı‘nın birlikte düzenlediği Aykut Kence Evrim Konferansı, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 11. kez ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Bu yıl farklı olarak Kemal Kurdaş Salonu’nun yanı sıra eş zamanlı oturumlar ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi A Salonu’nda da yapılacaktır.

Kemal Kurdaş Salonu’nda evrimsel biyoloji ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik ve diğer birçok bölümle ilgili multidisipliner evrim konulu sunumlara yer verilecek; A Salonu’nda ise dünyanın en prestijli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden ve laboratuvarlarından katılacak olan konuşmacılar, evrimsel biyoloji alanında yapılan yeni çalışmalar ve bulundukları kurumlardaki projeler ile ilgili özel sunumlar gerçekleştireceklerdir.

aykut kence evrim

Ayrıca 19 Şubat Pazar akşamı, Türkiye’deki bilim ve evrimle ilgili çalışma yapan öğrenci topluluklarının bir araya geldiği ve Türkiye’de bilimin gelişimi için neler yaptıklarını, bilime etkilerini ve neler yapabileceklerini konuşacakları “Türkiye’de Bilim ve Öğrenci Topluluklarının Rolü” adlı bir oturuma da yer verilecektir.

Kayıt ve konaklama ile ilgili olarak [email protected] ve [email protected] adreslerine e-posta atabilir, ayrıntılı bilgi içinse aşağıdaki internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...