bilimkurgu kulubu

Etkinlik aykut kence evrim konferansı

Tarih: 30 Ocak 2017 | Yazar: İsmail Yamanol

0

11. Aykut Kence Evrim Konferansı (18-19 Şubat 2017)

ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu ile Evrim Ağacı‘nın birlikte düzenlediği Aykut Kence Evrim Konferansı, 18-19 Şubat 2017 tarihlerinde 11. kez ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Bu yıl farklı olarak Kemal Kurdaş Salonu’nun yanı sıra eş zamanlı oturumlar ile ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi A Salonu’nda da yapılacaktır.

Kemal Kurdaş Salonu’nda evrimsel biyoloji ve evrimsel biyolojinin ilişkili olduğu fizik, kimya, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mühendislik ve diğer birçok bölümle ilgili multidisipliner evrim konulu sunumlara yer verilecek; A Salonu’nda ise dünyanın en prestijli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden ve laboratuvarlarından katılacak olan konuşmacılar, evrimsel biyoloji alanında yapılan yeni çalışmalar ve bulundukları kurumlardaki projeler ile ilgili özel sunumlar gerçekleştireceklerdir.

aykut kence evrim

Ayrıca 19 Şubat Pazar akşamı, Türkiye’deki bilim ve evrimle ilgili çalışma yapan öğrenci topluluklarının bir araya geldiği ve Türkiye’de bilimin gelişimi için neler yaptıklarını, bilime etkilerini ve neler yapabileceklerini konuşacakları “Türkiye’de Bilim ve Öğrenci Topluluklarının Rolü” adlı bir oturuma da yer verilecektir.

Kayıt ve konaklama ile ilgili olarak akekkayit@gmail.com ve akekkonaklama@gmail.com adreslerine e-posta atabilir, ayrıntılı bilgi içinse aşağıdaki internet sitelerini ve sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz:

Etiketler: , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…