bilimkurgu kulubu

Etkinlik

Tarih: 9 Ekim 2015 | Yazar: İsmail Yamanol

0

10 Ekim’de Galaxion’a Davetlisiniz

Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü ortaklığında bu yıl ikincisi düzenlenen Galaxion, 10 Ekim’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Tamamen ücretsiz olan ve herhangi bir yaş sınırlaması bulunmayan etkinliğin teması ise “Uzay ve Gelecek” olarak belirlenmiş durumda. Etkinlikte FRP ve oyun masalarına ek olarak konsol oyun alanları, söyleşiler ve Cosplay’e yer verilecek. Cosplay için açıklanmış bir tema sınırlandırması bulunmasa da, akşam saatlerinde düzenlenecek yarışmaya sadece uzay temalı kostümlerin kabul edileceği bildirildi. Eğer yarışmaya katılmak gibi bir niyetiniz yoksa, dilediğiniz kostümle etkinlik alanına gelebilirsiniz.

Öte yandan bu yıl ki Galaxion’un söyleşi etkinliğine, Bilimkurgu Kulübü, FRPNET, mangAnime TR, KarıKoca Gaming, Fragtist ve Multiplayer ekipleri katılıyor. Söyleşinin teması “Bilimkurguda Uzay ve Gelecek” olacak. Eğer yapacak daha iyi bir işiniz yoksa, söyleşilere katılarak bizlerle birlikte uzayın derinliklerine yol alabilir, bilimkurgu evrenlerinde dolaşabilirsiniz. Söyleşilerde, belirlenen tema kapsamında sinema filmleri, romanlar, diziler, anime ve mangalar ele alınacak.

Söyleşi Programı:

12:00 – 13:15 Özay Şen (FRPNET) ve İsmail Yamanol (Bilimkurgu Kulübü)

13:30 – 14:45 Burak N. Aydın ve Teoman Alsan (mangAnime TR)

15:00 – 17:00 İlker Karaş (KarıKoca Gaming), Ceyda Doğan Karaş (Fragtist) ve Tuna Akşen (Multiplayer)

spaceship-in-space-328686

Ulaşım Bilgileri:

Eğer emrinize tahsis edilmiş bir uzay geminiz yoksa, Rumelihisarı’ndaki Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde gerçekleşecek olan etkinliğe aşağıdaki ulaşım yöntemlerinden birini kullanarak gelebilirsiniz:

  • Kadıköy üzerinden geleceksiniz, metrobüsle Zincirlikuyu’ya oradan da 43R ve 559C kodlu otobüslere binebilirsiniz.
  • Beşiktaş’tan gelecekseniz, Beşiktaş meydanından 43R ve 559C kodlu otobüslere binerek etkinlik alanına ulaşabilirsiniz.
  • Taksim üzerinden gelecekler ise, otobüs duraklarından 559C’ye binebilirler.
  • Ayrıca Yenikapı-Hacıosman metro hattındaki Levent durağında inip, M6 Levent-Boğaziçi Üni. Hattı’na geçerek de üniversite kampüsüne gelinebildiğini belirtelim.

Çeştli konularda ayrıntılı bilgi almak isteyenler, etkinliğin resmi Facebook sayfasına buradan ulaşabilirler. Bilimkurgu, oyun, cosplay ve genel olarak altkültür etkinliklerini seven herkes ile 10 Ekim’de Galaxion’da görüşmek üzere, şimdiden iyi eğlenceler.

Galaxion – Episode 1: The Beginning

Tarih: 10 Ekim 2015, Cumartesi
Açılış: Saat 11:00
Mekan: Boğaziçi Üniversitesi, Güney Kampüsü (Rumelihisarı)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Amatör bir düş gezgini ve saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor. Daha mutlu, daha yaşanası ve daha özgür bir gelecek için…