bilimkurgu kulubu

Duyuru TBD Bilimkurgu

Tarih: 3 Haziran 2017 | Yazar: Sibel İnce

0

TBD 2017 Bilimkurgu Öykü Yarışması Başvuruları Başladı

Türkiye Bilişim Derneği‘nin 18 yıldır düzenlediği bilimkurgu öykü yarışması için başvuru tarihleri 1 Haziran – 15 Eylül olarak açıklandı. Dereceye giren öykülerden oluşan Bilimkurgu Öyküleri (1998-2004), Yörüngeden Çıkanlar (2006-2010) ve Dünyalılar (2011-2015)’ın ardından bir sonraki derlemede yer almak istemez misiniz?

Bilimkurguseverlere düşlerini ve düşüncelerini sergileme fırsatı veren TBD, Türkiye’de bilimkurgu üretimi açısından önemli bir boşluğu dolduruyor. Güçlü jürisiyle geniş bir katılımı değerlendirerek büyük bir organizasyonun altından kalkarken öyküleri de kitaplaştırarak türün hayranlarına sunuyor. Bunun yanında bilişim sektörüne bilimkurgu vizyonu aşılamasıyla da önemli bir görev üstlendiğini söyleyebiliriz.

Bir sonraki derlemede yer alma fırsatının yanında dereceye girenlerin hediye çekiyle de ödüllendirildiği yarışmanın ödül töreni oldukça etkileyici. İlk üç dereceyi Bilimkurgu Kulübü yazarlarının elde ettiği TBD 18. Bilimkurgu Öykü Yarışması ödül töreninin haberine buradan ulaşabilirsiniz. TBD 19. Bilimkurgu Öykü Yarışması katılım koşullarıyla ilgili detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,


Yazar Hakkında

Primat