SFX Türkiye’nin Mart Sayısı Çıktı

Kasım 2016’da Türkiye’deki okurlara merhaba diyen İngiltere kökenli bilimkurgu dergisi SFX, yine dopdolu bir içerikle raflardaki yerini aldı. SFX bilimkurgu ağırlıklı bir dergi olmakla birlikte, sayfalarında kısmen fantezi ve korku türlerine de yer veriyor. Dergi filmlerin, dizilerin, kitapların, oyunların, çizgi romanların yaratım süreçlerinden güncel konulara, özel dosyalardan geçmişteki yapımların arka planlarına kadar bilinmeyen ve arşiv niteliğindeki nostaljik detayları da okuyucularıyla buluşturuyor.

Bilimkurgu Kulübü olarak bu ay da yine SFX’in sayfalarındaki yerimizi aldık. Sinan İpek “Arrival’ın Ardındaki Bilime Bakış” başlıklı yazısıyla filme bilim penceresinden bakarken, ben de bilimkurgu tutkunlarının hayranı olduğu “Stargate”i kapsamlı bir yazıyla  ele almaya çalıştım. Ayrıca bu sayıda”Babylon 5″ ile de karşınızda olacağım. Öte yandan, yazarlarımız bu ayın “Kitap İnceleme” bölümünü de hazırladı. Bu ayın kitapları “Yüksek Doz Gelecek” (Sadık Efe Sarıtınalı), “Geliş” (Kadri Kerem Karanfil), “Güneş Hırsızları” (Bahri Doğukan Şahin) ve “Tanrının Çocukları” (Sinan İpek).

“Kong: Skull Island”, “Klasik Canavarlar”, “Ghost in the Shell”, “Logan”, “John Wick”, “Kıyamet Sonrası Filmler” bu sayının diğer dikkat çeken başlıkları arasında yer alıyor. Dergiyi Carrefour, Migros, gazete bayileri ve büyük kitapçılarda bulabileceğiniz gibi, internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. Üstelik SFX’in Mart sayısı, Logan ve Power Rangers posteri hediyeli!

Yazar: İsmail Yamanol

Amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı. Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstelendiği Bilimkurgu Kulübü'nde at koşturmayı sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

stargate universe

Stargate Universe’ten Cevapsız Kalmış 10 Soru

Stargate külliyatının üçüncü TV dizisi Stargate Universe, seleflerinden farklı olarak bir hayli karanlıktı. Kendilerini Dünya’dan …

Bir Cevap Yazın

Bilimkurgu Kulübü sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et