bilimkurgu kulubu

Dergi

Tarih: 9 Mart 2017 | Yazar: Bilimkurgu Kulübü

0

SFX Türkiye’nin Mart Sayısı Çıktı

Kasım 2016’da Türkiye’deki okurlara merhaba diyen İngiltere kökenli bilimkurgu dergisi SFX, yine dopdolu bir içerikle raflardaki yerini aldı. SFX bilimkurgu ağırlıklı bir dergi olmakla birlikte, sayfalarında kısmen fantezi ve korku türlerine de yer veriyor. Dergi filmlerin, dizilerin, kitapların, oyunların, çizgi romanların yaratım süreçlerinden güncel konulara, özel dosyalardan geçmişteki yapımların arka planlarına kadar bilinmeyen ve arşiv niteliğindeki nostaljik detayları da okuyucularıyla buluşturuyor.

Bilimkurgu Kulübü olarak bu ay da yine SFX’in sayfalarındaki yerimizi aldık. Sinan İpek “Arrival’ın Ardındaki Bilime Bakış” başlıklı yazısıyla filme bilim penceresinden bakarken, İsmail Yamanol bilimkurgu tutkunlarının hayranı olduğu “Stargate”i kapsamlı bir yazıyla  ele aldı. Yamanol bu sayıda”Babylon 5″ ile de karşımıza çıkıyor. Ayrıca yazarlarımız bu ayın “Kitap İnceleme” bölümünü de hazırladılar. Bu ayın kitapları “Yüksek Doz Gelecek” (Sadık Efe Sarıtınalı), “Geliş” (Kadri Kerem Karanfil), “Güneş Hırsızları” (Bahri Doğukan Şahin) ve “Tanrının Çocukları” (Sinan İpek).

“Kong: Skull Island”, “Klasik Canavarlar”, “Ghost in the Shell”, “Logan”, “John Wick”, “Kıyamet Sonrası Filmler” bu sayının diğer dikkat çeken başlıkları arasında yer almakta. Dergiyi Carrefour, Migros, gazete bayileri ve büyük kitapçılarda bulabileceğiniz gibi, internet üzerinden de sipariş edebilirsiniz. Üstelik SFX’in Mart sayısı, Logan ve Power Rangers posteri hediyeli!

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Bilimkurgu, lazer tabancalı delikanlıların metal sütyenli kızları kurtardıkları "ucuz" uzay filmlerinden ibaret değildir...