bilimkurgu kulubu

Tarih: 29 Aralık 2017 | Yazar: İsmail Yamanol

Kısa Bilimkurgu Filmi: Eski Dünyanın Orduları

İsmail Kemal Çiftçioğlu ve Tuncay Çakmanus tarafından yazılıp yönetilen Eski Dünyanın Orduları, ülkemizin ilk bağımsız bilimkurgu filmlerinden biri. 2011 yapımı film, özellikle görsel efektleri ve kurgusuyla bir dönem oldukça dikkat çekmiş, medyada da adından söz ettirmişti.

Sargon (Tuncay Çakmanus), ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı ise Cellat (İsmail Kemal Çiftçioğlu) diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Sınırsız silah ve akıl oyunlarıyla bezenmiş, orduların ve dünyaların önemsiz bir piyon gibi devrildiği bu korkunç dövüşte Sargon, bir türlü Cellat’a karşı üstünlük gösterememektedir. Cellat’ın zaman ve mekan üzerinde kavrayamadığı bir gücü vardır. Bu gücü kendisi de ele geçirebilirse oyunu sona erdirebilecektir.

Etiketler: , , , , , ,


Yazar Hakkında

Otuz yıllık amatör bir düş gezgini, saplantılı bir bilimkurgu hayranı ve Nietzsche ile başbaşa iki kadeh tokuşturamadığı için tanrıya atarlanan şizofrenik bir peygamberdir. Müziğin karanlık ve habis dehlislerinde dolaşmaktan sapıkça bir zevk duyar. Son olarak, dağa kaldırdığı kızın profesyonel dağcı çıkması sonucu hayata küstüğü rivayet edilmektedir.Facebook Yorumları

Yorum